Bezdomne zwierzęta czekają na Twój 1%
OTOZ Animals prowadzi 8 schronisk dla bezdomnych zwierząt.

szczeniak


Środki jednoprocentowe oraz darowizny otrzymane od darczyńców pozwalają nam polepszyć warunki bezdomnych zwierząt w prowadzonych przez nas schroniskach w Gdyni, Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Elblągu, Dąbrówce koło  Wejherowa, Słupsku oraz Oświęcimiu. Od 01.01.2015 roku prowadzimy także schronisko w Iławie.
Wspieramy finansowo również schronisko w Bydgoszczy oraz Ośrodek
Rehabilitacji dla Dzikich Zwierząt w Jelonkach. 
Pozyskiwane dzięki Państwa życzliwości środki służą przede wszystkim modernizacji i utrzymaniu schronisk OTOZ Animals oraz ratowaniu życia skrzywdzonych zwierząt. Stale dążymy do poprawy jakości życia bezdomnych zwierząt, które trafiają pod naszą opiekę. Istotne znaczenie dla naszej działalności ma Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, który interweniuje w sprawach niehumanitarnego traktowania zwierząt.

Inspektoraty OTOZ Animals, których liczba w miastach wzrosła do 26, przeprowadziły w 2014 r. 3553 interwencje poprawiające warunki bytowe i często ratujące życie zwierząt. Trafiające do nas zwierzęta przechodzą nieraz prawdziwą metamorfozę w naszych schroniskach.

Bez nazwy

gospodW lutym br. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące dwóch psiaków przywiązanych ciężkim łańcuchem do metalowych beczek, w których nie było żadnej ściółki. Jeden wychudzony piesek ważył 4,5 kg, niedowaga stwierdzona przez lek. wet. to 5 kg ! waga łańcucha 6 kg. Jak się więc okazało łańcuch był cięższy od psa, a metalowe beczki w zimie to przecież prawdziwe chłodnie! Oczywiście psy od razu zostały odebrane przez naszych inspektorów. Pieski otrzymały od nas wdzięczne imiona – Patyk i Kijek, odzwierciedlające ich ówczesny stan. Obecnie jeden z nich znajduje się w gdyńskim schronisku dla zwierząt OTOZ Animals „Ciapkowo”, a drugi jest pod opieką naszej inspektorki, która zabrała psiaki podczas interwencji. Teraz są szczęśliwe, przybierają na wadze, śpią w ogrzewanych pomieszczeniach i regularnie wychodzą na spacery.

2Również w lutym br. otrzymaliśmy zgłoszenie w sprawie głodzonego bydła, które topiło się we własnych odchodach. Właściciel prowadzący gospodarstwo rolne koło Szczytna nie miał sobie nic do zarzucenia. Wszystkie zwierzęta razem z cielętami przebywały razem. Przedstawiciele OTOZ Animals natychmiast po wejściu na teren posesji zaczęli dokarmiać wygłodzone bydło. Zarówno kondycja fizyczna zwierząt, jak i warunki bytowania nie pozostawiały wątpliwości i zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt zwierzęta zostały odebrane w trybie szczególnym art. 7. Krowy i byki znajdują się teraz w naszym przytulisku dla zwierząt gospodarskich, są pod opieką lekarza weterynarii. Jeden cudem uratowany mały byczek otrzymał imię Fernando. Zrobimy wszystko, aby uratowane zwierzęta nie trafiły do rzeźni! Obecnie żyją szczęśliwe w naszym przytulisku dla zwierząt gospodarskich “Rogate Ranczo”.


Metamorfozy zwierząt uratowanych przez OTOZ Animals
– zobacz prezentacje

Inspektorzy OTOZ Animals angażują się również w akcje edukacyjne. Przeprowadziliśmy szereg spotkań w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach, podczas których uczymy dzieci miłości do zwierząt.

Dzięki wsparciu darczyńców w dalszym ciągu modernizujemy nasze schroniska. W ubiegłym roku sztandarowym projektem, który został zrealizowany przy olbrzymim zaangażowaniu finansowym Urzędu Miasta w Gdyni, było zbudowanie nowego, ocieplanego pawilonu dla zwierząt w Schronisku „Ciapkowo” w Gdyni.

Kontynuujemy w dalszym ciągu nasze coroczne akcje: „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”, „Adoptując mnie ratujesz mi życie” – rezultatem których jest duża liczba adopcji oraz poprawa warunków życia zwierząt w schroniskach, a także akcje: „ Zerwijmy łańcuchy”, „Jedenaste – nie porzucaj” – zwracające uwagę na problem niehumanitarnego traktowania zwierząt domowych.

Jeszcze raz dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych za pomoc i wrażliwość wobec skrzywdzonych zwierząt i wciąż liczymy na Państwa zaangażowanie

Prosimy serdecznie o przekazanie 1 procenta dla naszych podopiecznych

.

 

Bezpłatny program do rozliczeń PIT

pitprojekt_btn_13pitprojekt_online_btn_8