OTOZ Animals prowadzi 8 schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz przytulisko dla zwierząt gospodarskich „Rogate Ranczo”.
Pod naszą opieką znajduje się ponad 2000 porzuconych zwierząt.
W 2015r. uratowaliśmy i znaleźliśmy nowe domy dla 5687 psiaków i 2456 kotów.

 

Środki jednoprocentowe oraz darowizny otrzymane od darczyńców pozwalają nam polepszyć warunki bezdomnych zwierząt w prowadzonych przez nas schroniskach w Gdyni, Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Elblągu, Dąbrówce koło Wejherowa, Iławie oraz Oświęcimiu. Wspieramy finansowo również schronisko w Bydgoszczy oraz Ośrodek Rehabilitacji dla Dzikich Zwierząt w Jelonkach.

jeden ze szczeniaków uratowanych z łancuchów Pozyskiwane dzięki Państwa życzliwości środki służą przede wszystkim modernizacji i utrzymaniu schronisk OTOZ Animals oraz ratowaniu życia skrzywdzonych zwierząt. Stale dążymy do poprawy jakości życia bezdomnych zwierząt, które trafiają pod naszą opiekę. Istotne znaczenie dla naszej działalności ma Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, który interweniuje w sprawach niehumanitarnego traktowania zwierząt.

Inspektoraty OTOZ Animals, których liczba w miastach wzrosła do 29, przeprowadziły w 2015 r.  3375 interwencje poprawiające warunki bytowe i często ratujące życie zwierząt. Trafiające do nas zwierzęta przechodzą nieraz prawdziwą metamorfozę w naszych schroniskach. W 2015 roku powstał także zakopiański inspektorat ds. ochrony zwierząt. Tym samym rozpoczęliśmy walkę o los burków łańcuchowych na Podhalu, które przez wiele lat żyły w głodzie, brudzie, bez bud u boku swoich obojętnych gospodarzy.

Zachęcamy Państwa do zaznaczenia w rubryce ‘Informacje uzupełniające” kwadracika „Wyrażam zgodę”. Pozwoli to na przekazanie nam Państwa adresu przez Urząd Skarbowy. Możecie Państwo wówczas sprawdzić, czy Wasz 1 procent dotarł już na nasze konto. My z kolei będziemy informować Państwa cyklicznie o naszej bieżącej działalności, w tym również o tym, jak zagospodarowane zostały wpływy uzyskane z wpłat 1 procenta podatku.

Dzięki środkom pochodzącym z 1% podatku możemy co roku:

  •  pomagać większej ilości  bezdomnych zwierząt  poprawiając warunki bytowe naszych podopiecznych w schroniskach,
  •  tworzyć nowe oddziały naszego inspektoratu reagującego tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda,
  •  walczyć o poprawę losu zwierząt gospodarskich, traktowanych często wyłącznie jak rzecz

Środki jednoprocentowe i darowizny otrzymane od darczyńców pozwalają nam polepszyć warunki bezdomnych zwierząt w prowadzonych przez nas schroniskach w Gdyni Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Elblągu, Dąbrówce
koło Wejherowa, Słupsku oraz Oświęcimiu.
Od 01.01.2015 roku prowadzimy także schronisko w Iławie.
Wspieramy finansowo również schronisko w Bydgoszczy oraz Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Jelonkach.

W 2014r. uratowaliśmy i znaleźliśmy nowe domy dla 5185 psiaków i 2840 kotów.

Pozyskiwane dzięki Państwa życzliwości środki służą przede wszystkim modernizacji i utrzymaniu schronisk OTOZ Animals oraz ratowaniu życia skrzywdzonych zwierząt. Stale dążymy do poprawy jakości życia bezdomnych zwierząt, które trafiają pod naszą opiekę. Istotne znaczenie dla naszej działalności ma Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, który interweniuje w sprawach dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt.

Inspektoraty OTOZ Animals, których liczba w miastach wzrosła do 26, przeprowadziły w 2014 r. 3553 interwencje poprawiające warunki bytowe i często ratujące życie zwierząt. Trafiające do nas zwierzęta przechodzą nieraz prawdziwą metamorfozę w naszych schroniskach.

Bez nazwyW lutym br. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące dwóch psiaków przywiązanych ciężkim łańcuchem do metalowych beczek, w których nie było nawet żadnej ściółki. Jeden wychudzony piesek ważył 4,5kg, niedowaga stwierdzona przez lek. wet. to 5kg!, waga łańcucha 6kg. Jak się więc okazało łańcuch był cięższy od psa, a metalowe beczki w zimie to przecież prawdziwe chłodnie! Oczywiście psy od razu zostały odebrane przez naszych inspektorów. Pieski otrzymały od nas wdzięczne imiona – Patyk i Kijek, odzwierciedlające ich ówczesny stan. Obecnie jeden z nich znajduje się w gdyńskim schronisku dla zwierząt OTOZ Animals „Ciapkowo”, a drugi jest pod opieką naszej inspektorki, która zabrała psiaki podczas interwencji. Teraz są szczęśliwe, przybierają na wadze, śpią w ogrzewanych pomieszczeniach i regularnie wychodzą na spacery.

gospodRównież w lutym br. otrzymaliśmy zgłoszenie dot. głodzonego bydła, które topiło się wręcz we własnych odchodach. Właściciel prowadzący gospodarstwo rolne koło Szczytna nie miał sobie nic do zarzucenia. Wszystkie zwierzęta razem z cielętami przebywały razem. Miejscami ilość łajna na podłożu przekraczała metr głębokości, co w znacznej mierze utrudniało przeprowadzenie interwencji. Przedstawiciele OTOZ Animals natychmiast po wejściu na teren posesji zaczęli dokarmiać wygłodzone bydło. 2Zarówno kondycja fizyczna zwierząt, jak i warunki bytowania nie pozostawiały wątpliwości.
Zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt zwierzęta zostały odebrane w trybie szczególnym art. 7.
33 krowy i byki znajdują się teraz w przytulisku dla zwierząt gospodarskich, są pod opieką lek. wet. Jeden cudem uratowany mały byczek ma na imię Fernando. Zrobimy wszystko, aby nie trafiły do rzeźni!

Cygan – owczarek niemiecki, głodzony przez właściciela, został odebrany z zaawansowaną chorobą skóry, miał liczne wyłysienia na ciele, można było mu policzyć wszystkie żebra. Obecnie jest już w nowym domu, nabrał masy, odrasta mu sierść i ponownie przypomina owczarka.
Ralfi całe życie spędził na łańcuchu. Kolczatka, na której był trzymany, zdążyła mu wrosnąć w skórę, powodując jednocześnie głębokie zainfekowane rany. Obecnie pies jest w pełni wyleczony, towarzyski i radosny.
Daisy została pobita przez swojego właściciela i wrzucona do piwnicy, gdzie miała czekać na śmierć. Suczka była tak zmasakrowana, że przez długi czas trzeba było walczyć o jej życie. Obecnie jest już w nowym domu, gdzie czuje się szczęśliwa.


Metamorfozy zwierząt uratowanych przez OTOZ Animals
– zobacz prezentacje

Inspektorzy OTOZ Animals angażują się również w akcje edukacyjne. Przeprowadziliśmy szereg spotkań
w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach, w ramach, których uczymy dzieci miłości do zwierząt.

Dzięki wsparciu darczyńców w dalszym ciągu modernizujemy nasze schroniska. W ubiegłym roku sztandarowym projektem, który został zrealizowany przy olbrzymim zaangażowaniu finansowym Urzędu Miasta w Gdyni, było zbudowanie nowego, ocieplanego pawilonu dla zwierząt w Schronisku „Ciapkowo” w Gdyni.

Kontynuujemy w dalszym ciągu nasze coroczne akcje: „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”, „Adoptując mnie ratujesz mi życie” – rezultatem których jest duża liczba adopcji oraz poprawa komfortu zwierząt w schroniskach,
a także akcje: „ Zerwijmy łańcuchy”, „Jedenaste – nie porzucaj” – zwracające uwagę na problem niehumanitarnego traktowania zwierząt domowych.

Do istotnych problemów związanych z prawem ochrony zwierząt dołączyła również kwestia planowanej i budzącej kontrowersje ustawy w zakresie zwierząt doświadczalnych. W listopadzie współorganizowaliśmy demonstrację w Warszawie, aby zamanifestować sprzeciw wobec obniżenia standardów ochrony zwierząt wykorzystywanych w eksperymentach.

Jeszcze raz dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych za pomoc i wrażliwość wobec skrzywdzonych zwierząt
i wciąż liczymy na Państwa zaangażowanie.

 

 

Prosimy serdecznie o przekazanie 1 procenta dla naszych podopiecznych

.

 

Bezpłatny program do rozliczeń PIT

Wypełnij PIT
Wypełnij PIT
( informacja dodatkowa: Nasz program do rozliczeń pit umożliwia darmowe rozliczenie się i przekazanie swojego 1 procent dla bezdomnych zwierząt pod opieką OTOZ Animals. Obsługuje on: PIT-37 , PIT-36 , PIT-28 , PIT-36L , PIT-38 , PIT-39 , PIT-O , PIT-D , PIT-B , PIT-ZG , PIT-M , Rozliczenia indywidualne, z małżonkiem zgodnie z art 6 ust.1 ustawy, oraz korekty zeznania. )
 

Archiwa

Nasz numer konta

POMÓŻ NAM POMAGAĆ Nasz nr konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668