Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Bulwersujący stan psów w pseudo-schronisku w Małoszycach

Zobacz materiał filmowy :PANORAMA – TVP GDAŃSK. Zdecydowaliśmy się oddać do prokuratury sprawę o znęcanie się nad zwierzętami przez właściciela schroniska.Oświadczenie Agencji Detektywistycznej Perfect dotyczące przebiegu zdarzenia

Zobacz materiał filmowy Polsatu :”Pieskie życie” w schronisku w Małoszycach

11.03.10r. inspektorzy OTOZ Animals uratowali szesnaście psów ze schroniska dla psów w Małoszycach, należącego do Sławomira T. zgodnie z art 7 Ustawy o ochronie zwierząt.

Nasi inspektorzy, wraz z lekarzem weterynarii, w odpowiedzi na skargi napływające do OTOZ Animals od radnych z Rumi, przeprowadzili kontrolę warunków w schronisku. Na miejscu zastaliśmy wychudzone, chore psy z zapadniętymi bokami, wymagające natychmiastowej pomocy. Większość z nich miała na ciele ropiejące rany.

Lekarz weterynarii stwierdził również choroby skóry, m.in. grzybicę. Zwierzęta były bardzo głodne, rzucały się na karmę. U niektórych stwierdzono odwodnienie. Suki przebywały w boksach razem z psami, zwierzęta zdrowe z chorymi. Nie izolowano również zwierząt agresywnych, przez co słabsze doznawały pogryzień.

Gnijące rany na ciele zwierząt są dowodem braku jakiejkolwiek opieki na terenie schroniska. Niestety przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Lęborku potraktowali wizytację raczej jako spotkanie towarzyskie z właścicielem schroniska niż kontrolę stanu zwierząt. Poważnie utrudniali nam wykonywanie obowiązków.

Dopiero interwencja Głównego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii umożliwiła nam zabranie psiaków w bezpieczne miejsce.

Niestety na miejscu zostało kilkadziesiąt psów wymagających pomocy i bardzo czekających na nowe domy Zdecydowaliśmy się oddać do prokuratury sprawę o znęcanie się nad zwierzętami przez właściciela schroniska.

Dlatego zwracamy się do Was z prośbą: pomóżcie nam nagłośnić tę sprawę! Być może rozgłos i presja publiczna sprawi, że lokalni urzędnicy, którzy podpisują umowy na wyłapywanie bezdomnych zwierząt, przestaną przymykać oczy na to, co dzieje się w tym tak zwanym schronisku. Publiczne pieniądze wydawane na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami w całości powinny być przeznaczane na potrzeby podopiecznych schroniska, nie dla firmy czerpiącej zyski z wyłapywania i przetrzymywania bezdomnych zwierząt.

Zobacz materiał filmowy Polsatu :”Pieskie życie” w schronisku w Małoszycach

Zobacz materiał filmowy :PANORAMA – TVP GDAŃSK
Wobec bezpodstawnego zarzucania przedstawicielom OTOZ Animals wtargnięcia na teren posesji prywatnej, która w rzeczywistości stanowiła teren schroniska, przy czym interwencja ta była w pełni uzasadniona bardzo złym stanem zwierząt zagrażającym ich życiu i wobec pozbawionego podstaw zarzutu bezprawnego zagrożenia bronią- OTOZ Animals rozważa skierowanie prywatnego aktu oskarżenia do właściwego Wydziału Karnego Sądu Rejonowego z zarzutem dopuszczenia się przez osobę prowadzącą schronisko zarzutu zniesławienia za pośrednictwem środków masowego przekazu- tj. czynu z art. 212 par. 2 kodeksu karnego i wystąpienia do właściwego Sądu Cywilnego z powództwem o naruszenie dóbr osobistych.

Oświadczenie Agencji Detektywistycznej Perfect dotyczące przebiegu zdarzenia

 

[nggallery id=27]