Tam byliśmy: Integacyjny Dzień Dziecka z „Krwinką” | OTOZ Animals
5 czerwca 2013r. w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „ZBYSZKO” fundacja „Krwinka” zorganizowała integracyjny Dzień Dziecka z „Krwinką”. Jest to wydarzenie dedykowane dzieciom, które już zakończyły leczenie oraz dla dzieci z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli integracyjnych. Dzieci niepełnosprawne mogą w ten sposób spędzić czas na zabawach ze zdrowymi rówieśnikami. 
Była to moc atrakcji na świeżym powietrzu, które złożyły się na jedyny w swoim rodzaju piknik z ogromną ilością niespodzianek.
Imprezę rozpoczął Młodzieżowy Teatr Uliczny D-H, który zachwycił dzieci pokazem sztuki żonglerskiej, umiejętnością chodzenia na szczudłach oraz niezwykłym tańcem ze wstęgami.
Przedstawiciele Referatu Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej w Łodzi przybyli na piknik wraz ze specjalnie wyszkolonym psem, gdzie zaprezentowali, jak znakomity węch psa może być wykorzystywany do poszukiwania narkotyków. To był dopiero początek pokazów zwierzęcych.
Na zaproszenie naszej Fundacji, w Pikniku wzięli również udział „Animalsi” czyli przedstawiciele OTOZ Animals Inspektorat Łódź. Przywieźli ze sobą swoich ulubieńców – piękne, egzotyczne, a czasami i niebezpieczne zwierzęta. Pająk ptasznik, jaszczurka – waran oraz wąż wzbudziły ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci.


Następną niespodzianką był pokaz motocykli, na których przyjechali do Wiaczynia nasi przyjaciele z Klubu Motocyklowego „Knight Riders” Chapter Rawa Mazowiecka. Opowiadali nie tylko o swoich motocyklach, ale również o bezpiecznym korzystaniu z dróg. Dzieci mogły z bliska obejrzeć pojazdy, wsiąść na motocykl i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi motocykliści oraz zrobić sobie zdjęcie na wspaniałych maszynach.
Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudził pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Koluszek. Każdy mógł dokładnie obejrzeć prawdziwy wóz strażacki i przymierzyć strażacki hełm i maskę przeciwgazową. Najwięcej radości było jednak przy pokazie działania gaśnicy pianowej, po którym parking Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Zbyszko” zamienił się w wielkie pole piany.
Z racji miejsca, w którym odbył się piknik, dzieci mogły uczestniczyć w przejażdżkach bryczkami oraz obejrzeć pokazy konne przygotowane przez Klub Jeździecki „Zbyszko”.
Dzień zakończył się wspólnym grillowaniem i prezentami.

 

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj