logo pomarancz 1% na przezroczystym_400px

Podaruj zwierzętom szanse na nowe życie!

Pamiętaj o nich
w święta!

Żaba - uratowana z łańcucha podczas interwencji

Obecnie OTOZ Animals prowadzi 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt, w tym przytulisko dla zwierząt gospodarskich “Rogate Ranczo”.
Pod naszą opieką znajduje się ponad 2000 porzuconych psów i kotów oraz zwierzęta gospodarskie: konie, kucyki, krowy, cielęta, owce, świnki, kozy, króliki, gęsi, kaczki, osiołek oraz lama. Wszystkie zostały odebrane ludziom, którzy je źle traktowali – bili, głodzili, czasami wręcz katowali.

Nasi Inspektorzy codziennie przeprowadzają interwencje dotyczące niehumanitarnego traktowania zwierząt.
W 2019 roku przeprowadziliśmy 6046 interwencji ratujących życie i zdrowie zwierząt.

Działamy zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt oraz Ustawą o działalności Organizacji Pożytku Publicznego i Wolontariatu. Staramy się jak najlepiej odmienić los naszych podopiecznych. Często pod skrzydłami OTOZ Animals uratowane zwierzaki zmieniają się nie do poznania! Wcześniej skatowane, zagłodzone, chore, zaniedbane – teraz zdrowe, najedzone i choć trochę szczęśliwe. Trochę, bo pełnię szczęścia daje dopiero adopcja i prawdziwy dom. Regularnie prowadzimy akcje adopcyjne takie jak “Adoptując mnie ratujesz mi życie”.

Kliknij tu aby wesprzeć “Patrol ratujący życie”
0
Uratowanych psiaków
0
Uratowanych kotów​
0
Wykonanych interwencji​

Oto kilka przykładów uratowanych przez nas zwierząt:
Wychudzone i chore psiaki uratowane przez Inspektorów OTOZ Animals z Iławy.
Kolejne zgłoszenie – pies w tragicznym stanie, który może nie przeżyć do dnia następnego. Szybko pędzimy. Na miejscu dech nam zaparło na widok tego, co zobaczyliśmy. Skrajnie wychudzony psiak w dziurawych budach, błoto, brak pożywienia, brak wody, brak opieki weterynaryjnej – psiak ma widoczne objawy zaniedbanej choroby skóry, uszkodzoną nogę i wiele blizn na ciele.
Niestety nie był to jedyny pies na posesji. ”Właściciel” nie wstydził się znęcać nad zwierzętami, ale jak przybyły wszystkie służby, to uciekł do domu i zamknął bramę. Psiaki zostały odebrane i są już bezpieczne pod naszą opieką w domach tymczasowych.

Pies w dniu odbioru
Psiak po leczeniu wraca do zdrowia
Jednym z uratowanych od śmierci zwierząt jest suczka, którą widzicie na zdjęciu. Wychudzona sunia bała się do nas podejść. Głód wygrał z lękiem i przyczołgała się w stronę ręki naszego inspektora. Ten widok złamał nam serce. Ile musiała zaznać krzywd, że nawet widok jedzenia nie pozwalał zapomnieć o strachu przed człowiekiem?
Psinka jest już bezpieczna pod naszą opieką. Inspektorat OTOZ Animals codziennie otrzymuje dziesiątki zgłoszeń dotyczących znęcania się nad zwierzętami.
Nasi inspektorzy bardzo często interweniują od rana do wieczora ratując im życie.
Interwencja inspektorów OTOZ Animals i kolejne zerwane łańcuchy!
0
Tyle zwierząt udało nam się uratować i znaleźć dla nich nowy dom w 2019 roku!

Pomóż nam uratować kolejne...

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt - OTOZ Animals 84-207 Bojano ul. Rzemieślnicza 2 tel: 58 550 43 73 biuro@otoz.pl PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668 Kod BIC (Swift): BPKOPLPW oraz Paypal : paypal@otoz.pl

KRS 0000069730