fbpx
logo pomarancz 1% na przezroczystym_400px

Podaruj zwierzętom szanse na nowe życie!

Twój 1% dla zwierząt w schronisku Dąbrówka

136631984_812061292970859_1859679460038267326_n

Schronisko w Dąbrówce koło Wejherowa, prowadzone jest przez OTOZ Animals od stycznia 2008 roku.

Kiedy przejmowaliśmy to miejsce, było ono gehenną zwierząt stworzoną przez poprzednich właścicieli. Schronisko dziś zupełnie nie przypomina tego okropnego obrazu, który wciąż tkwi nam w pamięci.

Nieustannie poprawiamy warunki w jakich przebywają nasi podopieczni. Budujemy duże przestronne kojce z zadaszeniem oraz wybiegi na których psy mogą się do woli wyszaleć. Co roku modernizujemy schronisko. Wymieniamy stare budy na nowe i zabezpieczamy je przed nadchodzącą zimą. Dokonujemy renowacji kojców typu aldaz. W schronisku znajdują się ciepłe pomieszczenia dla psów po zabiegach weterynaryjnych oraz dla suk z młodymi.

Zwierzęta są pod stałą opieką weterynaryjną. Wszystkie są sterylizowane, czipowane, szczepione i odrobaczone. W schronisku znajdują się ciepłe pomieszczenia dla psów po zabiegach weterynaryjnych oraz dla suk z młodymi.

W 2020 roku udało nam się znaleźć nowe domy dla:

0
psów
0
kotów
Działamy zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt oraz Ustawą o działalności Organizacji Pożytku Publicznego i Wolontariatu. Staramy się jak najlepiej odmienić los naszych podopiecznych. Często pod skrzydłami OTOZ Animals uratowane zwierzaki zmieniają się nie do poznania! Wcześniej skatowane, zagłodzone, chore, zaniedbane – teraz zdrowe, najedzone i choć trochę szczęśliwe. Trochę, bo pełnię szczęścia daje dopiero adopcja i prawdziwy dom. Regularnie prowadzimy akcje adopcyjne takie jak „Adoptując mnie ratujesz mi życie”.

Kliknij tu aby wesprzeć „Patrol ratujący życie”

W 2020 roku udało się nam uratować wiele zwierząt, w tym:

0
Uratowanych psiaków
0
Uratowanych kotów​
0
Wykonanych interwencji​

Oto kilka przykładów uratowanych przez OTOZ Animals zwierząt:
Wychudzone i chore psiaki uratowane przez Inspektorów OTOZ Animals z Iławy.
Kolejne zgłoszenie – pies w tragicznym stanie, który może nie przeżyć do dnia następnego. Szybko pędzimy. Na miejscu dech nam zaparło na widok tego, co zobaczyliśmy. Skrajnie wychudzony psiak w dziurawych budach, błoto, brak pożywienia, brak wody, brak opieki weterynaryjnej – psiak ma widoczne objawy zaniedbanej choroby skóry, uszkodzoną nogę i wiele blizn na ciele.
Niestety nie był to jedyny pies na posesji. ”Właściciel” nie wstydził się znęcać nad zwierzętami, ale jak przybyły wszystkie służby, to uciekł do domu i zamknął bramę. Psiaki zostały odebrane i są już bezpieczne pod naszą opieką w domach tymczasowych.

Pies w dniu odbioru
Psiak po leczeniu wraca do zdrowia
Jednym z uratowanych od śmierci zwierząt jest suczka, którą widzicie na zdjęciu. Wychudzona sunia bała się do nas podejść. Głód wygrał z lękiem i przyczołgała się w stronę ręki naszego inspektora. Ten widok złamał nam serce. Ile musiała zaznać krzywd, że nawet widok jedzenia nie pozwalał zapomnieć o strachu przed człowiekiem?
Psinka jest już bezpieczna pod naszą opieką. Inspektorat OTOZ Animals codziennie otrzymuje dziesiątki zgłoszeń dotyczących znęcania się nad zwierzętami.
Nasi inspektorzy bardzo często interweniują od rana do wieczora ratując im życie.
Interwencja inspektorów OTOZ Animals i kolejne zerwane łańcuchy!
0
Tyle zwierząt udało nam się uratować i znaleźć dla nich nowy dom w 2020 roku!

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt - OTOZ Animals 84-207 Bojano ul. Rzemieślnicza 2 tel: 58 550 43 73 biuro@otoz.pl PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668 Kod BIC (Swift): BPKOPLPW oraz Paypal : paypal@otoz.pl

KRS 0000069730