Wybory do Parlamentu Europejskiego 2009 – zagłosuj na kandydatów przychylnych zwierzętom | OTOZ Animals

Kandydaci na europosłów a ochrona zwierząt – nowa strona www.wybieraj.org

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego to doskonała okazja, aby zapytać kandydatów na eurodeputowanych o ich stosunek do praw zwierząt oraz o to, co zamierzają zrobić aby przepisy rozwiązywały współczesne problemy zwierząt, były sprawniej wdrażane oraz respektowane w całej Unii Europejskiej.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals oraz Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, przygotowały specjalny eurokwestionariusz dla kandydatów na europosłów, obejmujący większość najważniejszych zagadnień dotyczących dobra i ochrony zwierząt. Eurokwestionariusz ten został przesłany do polskich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jego wyniki zaś są publikowane na bieżąco na naszej stronie internetowej www.wybieraj.org. W ten sposób polscy wyborcy, dla których los zwierząt jest ważny, otrzymają informacje niezbędne do podjęcia decyzji o tym, na jakiego kandydata zagłosować.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 7 czerwca. Są one ważne z wielu powodów. Kadencja 2009-2014 przyniesie wiele zmian dotyczących zwierząt. Być może już nawet w tej kadencji Komisja Europejska przedstawi swoje propozycje poprawek Rozporządzenia 1/2005, dotyczącego transportów żywych zwierząt na rzeź w UE – w tym np. koni z Polski do Włoch. PE będzie mógł wprowadzać swoje poprawki, w tym forsowaną przez wielu europosłów, propozycję ograniczenia transportów do 8 godzin, która de facto doprowadzi do likwidacji transportów długodystansowych.

Również na rok 2009 przewidziane są prace nad nowelizacją Dyrektywy dotyczącej eksperymentów na zwierzętach, a w roku 2010 – nad nowelizacją Wspólnej Polityki Rolnej, której problemami centralnymi są kwestie ochrony zwierząt. Na rok 2012 planowane jest zakazanie niehumanitarnego chowu klatkowego w UE, a rok później – marketingu kosmetyków testowanych na zwierzętach. Na rok 2013 przewidziany jest także prawny zakaz stosowania ciasnych kojców porodowych, które uniemożliwiają lochom nie tylko poruszanie się, ale i nawiązanie naturalnego kontaktu z narodzonymi prosiętami.

W najgorętszym okresie kampanii, na kilka dni przez wyborami, pragniemy przedstawić poglądy kandydatów na eurodeputowanych na kwestie praw zwierząt, tak aby ułatwić Polakom – obywatelom UE świadomy wybór kandydata. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszego kwestionariusza rozesłanego do kandydatów na eurodeputowanych.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że Fundacja MRNRZ Viva! i OTOZ Animals będą monitorować wywiązywanie się z przedwyborczych deklaracji przyszłych eurodeputowanych w kwestiach praw zwierząt.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt – OTOZ Animal.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!