Obecnie OTOZ Animals prowadzi 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt, w tym przytulisko dla zwierząt gospodarskich „Rogate Ranczo”. Pod naszą opieką znajduje się ponad 2000 porzuconych psów i kotów oraz zwierzęta gospodarskie: konie, kucyki, krowy, cielęta, świnki, kozy, króliki, i osiołek. Wszystkie zostały odebrane ludziom, którzy je źle traktowali – bili, głodzili, czasami wręcz katowali.
Nasi Inspektorzy codziennie przeprowadzają interwencje w sprawach niehumanitarnego traktowania zwierząt. W 2017 r. przeprowadziliśmy takich interwencji 5049. W wielu sprawach walczymy w sądach o kary dla oprawców zwierząt. Działamy zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt oraz Ustawą o działalności Organizacji Pożytku Publicznego i Wolontariatu. Staramy się jak najlepiej odmienić los naszych podopiecznych. Często pod skrzydłami OTOZ Animals uratowane zwierzaki zmieniają się nie do poznania! Wcześniej skatowane, zagłodzone, chore, zaniedbane – teraz zdrowe, najedzone i choć trochę szczęśliwe. Trochę, bo pełnię szczęścia daje dopiero adopcja. Regularnie prowadzimy akcje adopcyjne, do końca października 2018 roku udało się nam uratować i znaleźć nowe domy dla 3898 psów oraz 1706 kotów.
Środki uzyskane dzięki Państwa hojności umożliwiają nam remonty w prowadzonych przez nas schroniskach: co roku modernizujemy i budujemy nowe kojce i wybiegi dla psiaków. Przed zbliżającą się zimą szczególną uwagę zwracamy na stan techniczny bud dla psiaków znajdujących w schroniskach. Wiele trafiających do nas zwierząt wymaga natychmiastowej opieki lekarza weterynarii, dlatego więc dla ponad 2000 zwierząt kupujemy olbrzymią ilość leków i szczepionek – finansujemy stałą opiekę weterynaryjną. Trafia do nas wiele psów i kotów po wypadkach komunikacyjnych, wówczas najczęściej konieczna jest natychmiastowa operacja ratująca życie.
Oto kilka przykładów uratowanych przez nas zwierząt:
RYSIU
Inspektorów OTOZ Animals w dalszym ciągu zaskakuje brak empatii u ludzi. Bez żadnych wyrzutów właściciel wyznał, że pies cierpi tak od dwóch lat ! Ciało Rysia było wyłysiałe, a żeby zobaczyć skaczące po nim i zjadające go żywcem pchły nie trzeba było nawet się przyglądać. Widok drapiącego się do krwi psa był przerażający. Były właściciel na pytanie naszych inspektorów, czy zamierza pomóc psu i zawieźć go do weterynarza prawie parsknął śmiechem. Dla niego Rysiu nie był warty wydania nawet jednego grosza. Zdezelowana buda, brak wody, brak opieki … ten biedny pies nie mógł liczyć na NIC ! Jego wierna służba i życie w niedoli były niczym dla właściciela.
Psiak został odebrany przez Inspektorów OTOZ Animals i przebywa w naszej siedzibie w Bojanie. Rysio został w pierwszej kolejności wykąpany i ostrzyżony. Ulga na jego pyszczku była nie do opisania.
Psiak został poddany pierwszym zabiegom pielęgnacyjnym i weterynaryjnym. Liczymy, że niedługo będzie w pełni szczęśliwy i zdrowy !

LAKI – MAŁY PIESEK WIĘZIONY 5LAT W METALOWEJ BECZCE

Po przyjeździe na miejsce zgłoszenia widzimy jego… malutki, czarny pies, którego chude ciałko trzęsie się z zimna. Zrezygnowany, przestraszony, bez wiary w lepsze jutro. Laki, bo tak dostał na imię, uwiązany był 1,5 m poplątanym, grubym łańcuchem do metalowej beczki, która oczywiście nie chroniła go przed ujemną temperaturą. Łańcuch oplatał również szyję psa. Nie miał dostępu do wody, pożywienia, powłóczył nogami, był osłabiony. Gdzie był właściciel? Tego nie wiemy, nie zastaliśmy go na miejscu. Z relacji sąsiadów dowiedzieliśmy się, że pies żyje tak od ok. 5 lat, a jego pan notorycznie spożywa alkohol. Wiadomo, alkohol kosztuje – na odpowiednie warunki dla psa widocznie nie wystarczyło a może nie zasłużył? Przecież to tylko pies…
Jaka była nasza decyzja? Nie możemy go zostawić! Na miejsce został wezwany patrol Policji. Funkcjonariusze również nie mieli wątpliwości – warunki zagrażają zdrowiu a nawet życiu psa.
W asyście Policji odebraliśmy czworonoga i przewieźliśmy do Schroniska OTOZ Animals w Iławie. Jeszcze tego samego dnia złożyliśmy zawiadomienie o znęcaniu się nad psem. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby właściciel odpowiedział za swoje czyny.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

Video

Film 5

Film 4

Film 3