Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Schronisko dla zwierząt w Dąbrówce

Schronisko dla zwierząt w Dąbrówce koło Wejherowa jest prowadzone przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals od 2008 roku. Po przejęciu schroniska pilnie zajęliśmy się usuwaniem zaniedbań i leczeniem zwierząt, które były w bardzo złym stanie fizycznym i psychicznym. Na miejscu zastaliśmy dziurawe budy, psy przypięte do łańcuchów i wiele niedoleczonych ran.

Przez kolejne lata konsekwentnie poprawiamy warunki w schronisku. Inwestujemy środki pozyskane m.in. od darczyńców oraz z tytułu 1 procent podatku, aby zapewnić bezdomnym psom i kotom bezpieczne schronienie i dać im szansę na znalezienie nowego domu. To dla nas znacznie więcej niż tylko praca – to misja, którą staramy się wykonywać całym sercem.

Schronisko zimą z lotu ptaka, widać zarys boksów i las w tle. Wszystko pokryte śniegiem.

Zbudowaliśmy w Dąbrówce o wiele większe kojce dla psów, przygotowaliśmy duże wybiegi. Każdego roku wymieniamy zużyte budy dla psów i wykonujemy drobne renowacje, jak nowe zadaszenia, ogrodzenie czy odpływy. Pracownicy poświęcają dużo czasu na socjalizację zwierząt, aby nauczyć ich na nowo zaufania do człowieka. Dajemy schronienie i szansę na nowe życie zwierzętom błąkającym się, po wypadkach komunikacyjnych czy odebranym ze złych warunków od poprzednich właścicieli.

Nieustannie poszukujemy nowych rodzin dla bezdomnych psów i kotów, promując naszych podopiecznych w sieci, w lokalnych mediach i przy okazji różnych wydarzeń. Co roku do adopcji trafia kilkaset zwierząt z naszego schroniska. Każde z nich otrzymuje u nas opiekę weterynaryjną, pakiet szczepień, chip identyfikacyjny oraz obowiązkową kastrację lub sterylizację. Najbardziej chore psy i koty poddajemy kosztownemu leczeniu. Regularnie wspierają nas finansowo i materialnie lokalne społeczności – osoby prywatne, grupy osób, firmy, szkoły czy organizacje. Wspiera nas wiele uznanych marek o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Zaufało nam ponad 20 gmin z Pomorza, na których zlecenie na co dzień realizujemy zadania publiczne związane z opieką nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganiem bezdomności. Pracujemy również nad poprawą świadomości społecznej dotyczącej praw zwierząt, prowadząc wykłady w lokalnych szkołach czy przedszkolach. Systematycznie organizujemy akcje na zewnątrz schroniska, aby promować ideę adopcji bezdomnych zwierząt i szukać nowych domów dla psów i kotów przebywających w Dąbrówce.

Na przestrzeni lat udało nam się zbudować zgraną społeczność wolontariuszy, którzy wspierają pracowników schroniska w codziennej pracy ze zwierzętami. To kilkadziesiąt osób, które regularnie odwiedzają Dąbrówkę w wolnym czasie, wyprowadzając psy na spacery, poświęcając im uwagę i ucząc ich pozytywnego kontaktu z człowiekiem.

OTOZ Animals jest organizacją pożytku publicznego ( OPP ) KRS 0000069730. Prowadzi schroniska i inspektoraty na terenie Polski. Aktywnie zajmuje się ochroną zwierząt w Polsce od 2001 roku.

Zobacz także nasz wykaz schronisk w Polsce.

Nasze zwierzęta w Dąbrówce