Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

OTOZ Animals

OTOZ Animals prowadzi 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt.

Środki jednoprocentowe i darowizny otrzymane od darczyńców pozwalają nam polepszyć warunki bezdomnych zwierząt w prowadzonych przez nas schroniskach w: Gdyni, Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Elblągu, Dąbrówce koło Wejherowa, Sompolnie, Zielonej Górze i w Bojanie w woj.pomorskim.
Wspieramy finansowo również schronisko w Bydgoszczy i Kościerzynie.

Pozyskiwane dzięki Państwa życzliwości środki służą przede wszystkim modernizacji i utrzymaniu schronisk OTOZ Animals oraz ratowaniu życia skrzywdzonych zwierząt.

Stale dążymy do poprawy jakości życia bezdomnych zwierząt, które trafiają pod naszą opiekę.

Istotne znaczenie dla naszej działalności ma Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, który interweniuje w sprawach dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt.

Inspektoraty OTOZ Animals, których liczba w miastach wzrosła do 30, przeprowadzają co roku ponad 5 tys. interwencji, dzięki którym poprawiamy warunki bytowe i często ratujemy życie zwierząt.
Trafiające do nas zwierzęta przechodzą nieraz prawdziwą metamorfozę w naszych schroniskach i ośrodkach pomocy.

Inspektorzy OTOZ Animals angażują się również w akcje edukacyjne. Przeprowadziliśmy szereg spotkań w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach, w ramach, których dzieci uczymy miłości do zwierząt.

Przeprowadziliśmy również wiele szkoleń dla lokalnych komend Straży Gminnych i Policji. Poruszane w nich były kwestie interpretacji przepisów, jak również metodyki działania w przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia zwierząt.

Dzięki wsparciu darczyńców w dalszym ciągu modernizujemy nasze schroniska.

Kontynuujemy w dalszym ciągu nasze coroczne akcje: „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”, „Adoptując mnie ratujesz mi życie” – rezultatem, których jest duża liczba adopcji oraz poprawa komfortu zwierząt w schroniskach, a także akcje: „ Zerwijmy łańcuchy”, „Jedenaste – nie porzucaj” – zwracające uwagę na problem niehumanitarnego traktowania zwierząt domowych.

Do istotnych problemów związanych z prawem ochrony zwierząt dołączyła również kwestia planowanej i budzącej kontrowersje ustawy w zakresie zwierząt, o którą staramy się ciągle walczyć!

Jeszcze raz dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych za pomoc i wrażliwość wobec skrzywdzonych zwierząt i wciąż liczymy na Państwa zaangażowanie.

Prosimy serdecznie o przekazanie 1 procenta dla zwierząt w schroniskach.

KRS 0000069730

STATUT Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals