Schronisko dla zwierząt w Elblągu – pomaga dzięki 1% podatku!

W wyniku wygranego konkursu na realizację zadania publicznego Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals prowadzi Schronisko w Elblągu od 01.01.2009 r. Schronisko dotowane jest z dwóch źródeł: pieniędzy przekazywanych przez Urząd Miasta w Elblągu oraz datków od ludzi dobrej woli, pragnących wspierać naszą działalność, jak i z 1% podatku.

Nadrzędnym celem naszego stowarzyszenia jest dobro zwierząt. Staramy się zapewnić im właściwą opiekę, zatrudniając wykwalifikowany personel, m.in. specjalistów ds. adopcji oraz lekarzy weterynarii. Staramy się zapobiegać niekontrolowanemu rozmnażaniu poprzez przeprowadzanie zabiegów sterylizacji i kastracji.

Marzeniem każdego miłośnika zwierząt jest widok pustych schronisk w kraju, w którym każdy pies i kot ma swojego opiekuna i pełen ciepła dom. Jak to jednak bywa z marzeniami, nie zanosi się na szybką ich realizację. Do naszej placówki przybywają i przybywać będą wciąż nowe zwierzęta. Należy zapewnić im odpowiednie warunki i dołożyć wszelkich starań, by ich pobyt w schronisku był możliwie jak najkrótszy.

Wolontariusze w naszym schronisku są mile widziani i nigdy nie zawodzą swoich czworonożnych przyjaciół. Są zawsze wtedy, kiedy potrzebna jest pomoc. To przeważnie młodzi ludzie, którzy w każdej wolnej chwili odwiedzają schronisko. Działają zupełnie bezinteresownie, dzięki nim nasze zwierzęta maja namiastkę domowego ciepła, są przytulane, głaskane, wyprowadzane na spacery. Wolontariusze zwracają się do każdego psa czy kota po imieniu, czeszą je, strzygą w razie potrzeby, a latem także kąpią.

Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i zapewniamy, że każda przekazana przez Was złotówka zostanie właściwie spożytkowana. Jesteśmy wdzięczni także tym, którzy przynoszą do naszego schroniska dary rzeczowe.
Przez te wszystkie lata schronisko zmieniło się nie do poznania. Wybudowaliśmy duże wybiegi dla psów, zakupiliśmy nowy, ogrzewany kontener dla kotów, z którego mają wybudowany wybieg. Każdego roku zakupujemy nowe, ocieplane budy, by wymieniać te, które są już zużyte. Nasze psy i koty jedzą specjalistyczną karmę jeżeli wymaga tego ich stan zdrowia.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!