Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Schronisko dla zwierząt w Starogardzie Gdańskim

Schronisko dla zwierząt w Starogardzie Gdańskim OTOZ Animals istnieje od 2002 roku. Bardzo ważnym zadaniem dla naszego schroniska jest poszukiwanie nowych właścicieli dla zwierząt przebywających pod naszą opieką. W podejmowanych działaniach szczególny nacisk kładziemy na prowadzenie internetowych kampanii adopcyjnych takich jak „Adoptując mnie ratujesz mi życie” czy „Zdążyć do domu…”. Bardzo dużą rolę odgrywa rubryka „Dziś trafiłem” umieszczona na profilu FB, gdzie można znaleźć zdjęcia nowoprzyjętych zwierząt do schroniska z podaniem informacji o miejscu znalezieniu czworonoga. Dzięki tym działaniom wiele zabłąkanych zwierząt odbieranych jest przez swoich właścicieli.

Biuro adopcyjne schroniska czynne jest przez siedem dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 18.00, w soboty 11.00 – 16.00 oraz w niedziele 11.00 – 16.00). Każdy, kto chce zaadoptować zwierzę, zasięgnąć porady na temat psa lub kota, zgłosić interwencję dotyczącą zabłąkanego czy rannego zwierzaka lub oddać znalezionego bezdomnego psa czy kota, może to uczynić każdego dnia tygodnia.

Pracownicy schroniska posiadają wiedzę z zakresu kynologii, dogo i felinoterapii, którą wykorzystują przy adopcji zwierząt. Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zaproponują zwierzę, które będzie odpowiednie dla zainteresowanych adopcją osób biorąc pod uwagę możliwości mieszkaniowe, rodzaj pracy, tryb życia, stan rodzinny itp.

Pracownicy schroniska oraz inspektorzy OTOZ Animals pozostają w kontakcie z nowym właścicielem zwierzęcia. Na początku bieżącego roku utworzyliśmy na facebooku grupę „Adopsiaki i kociaki ze schroniska w Starogardzie Gdańskim”, w której właściciele umieszczają zdjęcia oraz filmiki naszych byłych podopiecznych w nowych domach. Grupa ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem a my widząc szczęśliwe zwierzaki jesteśmy spokojni, że trafiły w dobre ręce. W przypadku problemów po adopcyjnych proponujemy bezpłatną konsultację z behawiorystą.
Imprezy organizowane przez OTOZ Animals w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim.

W miesiącu luty zorganizowaliśmy coroczny „Walentynkowy Spacer Przyjaźni”, który ma na celu promocje zwierząt przebywających w schronisku. Impreza polega na wspólnym, jednoczesnym, dużym wyjściu na spacer ze wszystkimi psami mogącymi wziąć udział w wydarzeniu. Spacer swój finał miał na rynku głównym w Starogardzie Gdańskim, gdzie z łatwością możemy pokazać zwierzęta poza terenem schroniska. „Spacery Przyjaźni” od lat cieszą się ogromnych zainteresowaniem
Od 2020r jest prowadzona bardzo duża akcja zatytułowana „Paka dla Bezdomniaka” polega ona na zapewnieniu indywidualnych potrzeb materialnych konkretnemu psu, który przebywa w schronisku. Przeważnie są to zwierzęta już starsze bądź schorowane, wymagające specjalistycznej diety. Zbieramy dla nich dobrej jakości specjalistyczną karmę, smyczę, obroże, miski, koce czy transporterki dla konkretnych podopiecznych. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem przez ludzi.

OTOZ Animals prowadzi interwencyjne pogotowie dla zwierząt. Przeszkoleni pracownicy, zaopatrzeni w specjalistyczny sprzęt, wyjeżdżają ze schroniska na każde zgłoszenie dotyczące bezdomnych i rannych zwierząt. Pozbawione opieki psy i koty, niejednokrotnie chore, osłabione czy ranne, przywożone są do schroniska, gdzie zostają otoczone troskliwą opieką personelu i wolontariuszy schroniska. Chore i ranne mają zapewnioną pomoc weterynaryjną.

W miarę posiadanych możliwości staramy się współpracować
z karmicielami kotów wolno bytujących. Opiekunowie kotów, raz w miesiącu otrzymują w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim suchą karmę dla swoich podopiecznych. W uzasadnionych przypadkach opiekunowie kotów mogą liczyć na nieodpłatną pomoc weterynaryjną udzielaną w ambulatorium naszego schroniska.
Działalność edukacyjna. Współpracujemy z wieloma przedszkolami, szkołami oraz innymi placówkami edukacyjno – wychowawczymi. Schronisko jest także odwiedzane przez szkolne wycieczki. Przeszkoleni pracownicy schroniska przeprowadzają pogadanki, których celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na los zwierząt oraz udzielają porad z zakresu humanitarnej ochrony zwierząt. Na podstawie naszych obserwacji dochodzimy do wniosku, że spotkania i współpraca z młodzieżą skutkują coraz większą pomocą udzielaną zwierzętom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim.

Wolontariuszem schroniska może zostać każdy, kto ukończył 14 lat i przeszedł szkolenie . Nasi wolontariusze wyprowadzają psiaki są na spacery, czeszą i przytulają, co pozwala im przetrwać trudne chwile w schronisku. Psy i koty otoczone właściwą opieką mają większe szanse na adopcję oraz mniej chorują. Praca wolontariuszy jest nieocenioną pomocą przy socjalizacji zwierząt. Niepozbawione kontaktu z człowiekiem podczas adopcji szybciej dostosowują się do nowych warunków.
Również czynnie uczestniczą w akcjach promujących schronisko takich jak obchody Światowego Dnia Kota, czy festyny, oraz imprezy okolicznościowe, na które jesteśmy zapraszani.

Kampanie Adopcyjne „Adoptując mnie ratujesz mi życie”, oraz „Zdążyć do domu” prowadzone są systematycznie przez cały rok.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim posiada również dwa profile na Instagramie, na którym obserwuje nas 2.008 osób, oraz grupę na portalu Facebook o nazwie: „Przyjaciele Schroniska w Starogardzie Gdańskim” do której należy 1302 członków. Umieszczamy tam zdjęcia i krótkie charakterystyki zwierząt przeznaczonych do adopcji oraz zdjęcia zwierząt nowoprzybyłych. Prowadzimy również grupę na „Adopsiaki i kociaki ze schroniska w Starogardzie Gdańskim”, w której właściciele umieszczają zdjęcia naszych byłych podopiecznych w nowych domach. Grupa ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem a my możemy być spokojni, że zwierzęta trafiły w dobre ręce.
Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie internetowej www.schroniskostarogard.pl.

Zobacz także nasz wykaz schronisk w Polsce.

Nasze zwierzęta