Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Ciapkowo

Schronisko dla zwierząt w Gdyni

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt „Ciapkowo” w Gdyni od 2006 r.

Kampania adopcji zwierząt

Bardzo ważnym zadaniem naszego stowarzyszenia jest poszukiwanie nowych właścicieli dla zwierząt przebywających w schronisku. Prowadzimy całoroczne kampanie adopcyjnych takie jak „Adoptując mnie ratujesz mi życie” czy „Zdążyć do domu…”. Współpracujemy w tym zakresie z zaprzyjaźnionymi trójmiejskimi mediami.
Album „Dziś trafiłem” umieszczony na profilu FB oraz stronie internetowej www.ciapkowo.pl, gdzie zamieszczane są zdjęcia nowoprzyjętych do schroniska zwierząt wraz z informacją o miejscu znalezienia czworonoga. Wiele zabłąkanych zwierząt odbieranych jest przez swoich właścicieli.
Biuro adopcyjne schroniska czynne jest przez siedem dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 17.00, w soboty 11.00 – 16.00 oraz w niedziele 11.00 – 15.00).

Pracownicy schroniska posiadają wiedzę z zakresu kynologii, dogo i felinoterapii, którą wykorzystują przy adopcji zwierząt. Po zadaniu kilku pytań podpowiedzą, który zwierzak będzie odpowiedni dla zaineresowanych osób.
Ciapkowo posiada również dwa profile na portalu społecznościowym Facebook: „OTOZ Animals schronisko Ciapkowo” i „Ciapkoty szukają domu” oraz Instagram. Umieszczamy tam zdjęcia i krótkie charakterystyki zwierząt przeznaczonych do adopcji oraz zdjęcia zwierząt nowoprzybyłych.
Na naszym facebooku istnieje grupa „Adopsiaki i kociaki ze schroniska OTOZ Animals Ciapkowo w Gdyni”, w której właściciele umieszczają zdjęcia oraz filmiki naszych byłych podopiecznych w nowych domach. Grupa ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem,
a my widząc szczęśliwe zwierzaki jesteśmy spokojni, że trafiły w dobre, odpowiedzialne ręce. W przypadku problemów po adopcyjnych proponujemy bezpłatną poradę naszego behawiorysty.

Akcje dla Ciapkowa
OTOZ Animals organizuje coroczne wydarzenia na rzecz podopiecznych schroniska „Ciapkowo”
● w lutym z okazji Światowego Dnia Kota, organizujemy dzień otwarty schroniska pod nazwą „Zakochani w kotach”. Miłośnicy kotów odwiedzają schronisko przynosząc prezenty dla naszych kocich podopiecznych. W tym dniu opiekunowie i miłośnicy kotów mogą wymienić się swoimi doświadczeniami przy dobrej kawie i słodkim poczęstunku.
● w grudniu wydarzenie pod nazwą „Zwierzęta Też Chcą Mieć Święta”. Przez dwa tygodnie na specjalnie utworzonym wydarzeniu na facebooku prezentowani są nasi najbardziej wymagający, często schorowani podopieczni oraz ich potrzeby (specjalistyczna karma, suplementy diety, witaminy). W dniu inauguracji wydarzenia przyjaciele „Ciapkowa” odwiedzają nas, zostawiając pod wielką choinką prezenty, które często są podpisane imieniem zwierzęcia.

Pogotowie interwencyjne
OTOZ Animals prowadzi w „Ciapkowie” interwencyjne pogotowie dla zwierząt. Przeszkoleni pracownicy, zaopatrzeni w specjalistyczny sprzęt, wyjeżdżają ze schroniska na każde zgłoszenie dotyczące bezdomnych i rannych zwierząt. Pozostawione bez opieki psy i koty, często ranne, chore i przywożone są do schroniska, gdzie są pod niezbędną opieką lekarsko-weterynaryjną.
Wolontariat
OTOZ Animals prowadzi wolontariat w schronisku „Ciapkowo”. Psiaki wyprowadzanie są na spacery, czesane i przytulane, co pozwala im przetrwać trudne chwile w schronisku. Psy i koty otoczone właściwą opieką mają większe szanse na adopcję oraz mniej chorują. Praca wolontariuszy jest nieocenioną pomocą przy socjalizacji zwierząt. Psiaki które mają kontakt z wolontariuszami, szybciej adoptują się do warunków w nowych domach. Wolontariusze wspierają nasze działania zapewniając małym kociętom i szczeniętom domy tymczasowe oraz czynnie uczestniczą w akcjach promujących schronisko.
Edukacja humanitarna
OTOZ Animals prowadzi w „Ciapkowie” działalność edukacyjną. Współpracujemy z wieloma przedszkolami, szkołami oraz innymi placówkami edukacyjno – wychowawczymi. Schronisko jest także odwiedzane przez szkolne wycieczki. Przeszkoleni pracownicy schroniska przeprowadzają pogadanki na temat humanitarnej ochrony zwierząt
Modernizacja schroniska
Od 2006 roku schronisko zostało w znacznym stopniu zmodernizowane. Wszystkie przebywające w „Ciapkowie” koty mieszkają w nowo wybudowanej kociarni z przylegającymi do niej wolierami, a pokoje dostosowane są do potrzeb kotów. Psy zamieszkują dwa pawilony, z których mają wyjście na zewnętrzne wybiegi. Dla zwierząt chorych powstał kompleks weterynaryjno–szpitalny w którym znajduje się gabinet lekarsko-weterynaryjny, sala operacyjna i szpital dla zwierząt, który podzielony jest na dwie części: pooperacyjną oraz zakaźną.

 

Jeśli chcesz poszukać schronisk dla zwierząt w innych miastach – kliknij tutaj

Nowo otwarty pawilon w schronisku dla zwierzat w Gdyni