Uratowane od śmierci głodowej, strachu, lęku i ciasnoty w malutkich klatkach | OTOZ Animals

Dnia 12.08.2014r. Inspektorzy OTOZ Animals po wielokrotnych interwencjach, dostali się przy asyście policji na teren posesji, na której w tragicznych warunkach trzymano zwierzęta.
Na początek inspektorzy udzielili pomocy dwóm psom, jeden z nich przywiązany od dłuższego czasu do huśtawki na środku posesji, prażył się w pełnym słońcu bez dostępu do wody – okazało się, że był także niedożywiony.
Część zwierząt znajdowała się w przyczepie zamieszkałej przez właścicielkę wraz z dzieckiem, w której panował drastyczny odór zwierzęcych odchodów. Te gorące pomieszczenie stojące w pełnym słońcu osiągało zbyt wysoką temperaturę zagrażającą życiu znajdujących się tam zwierząt. Potem przyszedł czas na zwierzęta pochowane w budynku w trakcie budowy – inspektorzy znaleźli na jego terenie klatki z kotami oraz gryzoniami w różnym stanie. Kondycja niektórych zwierząt wskazywała na nieleczone choroby, wychudzenie, odwodnienie. Większość klatek nie była wyposażona w poidła, natomiast wszystkie zwierzęta po otrzymaniu pożywienia rzuciły się na pokarm.
Klatki były pełne odchodów. Nie sprzątane od dłuższego czasu, większość zwierząt trzymana była w nieodpowiednich dla gatunku warunkach (klatki za małe, nieodpowiedni rodzaj podłoża etc.).

Inspektorzy OTOZ Animals dokonują aktualnie oceny stanu zdrowia wszystkich zwierząt wraz z lekarzami weterynarii, niestety już wiemy, że niektóre będą wymagały leczenia. Zakupiliśmy odpowiednie klatki, poidełka, podłoża oraz inne potrzebne rzeczy zgodnie z naturalnymi potrzebami dla konkretnych gatunków.

Wśród odebranych zwierząt są psy, koty, koszatniczki, szynszyle, fretki, myszki, szczury, myszoskoczki, króliki oraz świnki morskie…

Niestety ze względu na stan niektórych zwierząt, musimy przeprowadzić kwarantannę i obserwację reszty osobników, po czym będziemy im szukać domów tymczasowych do momentu zrzeczenia się ich przez obecną właścicielkę lub uprawomocnienia się ewentualnego wyroku orzekającego ich przepadek.
Cała interwencja została przeprowadzona dzięki pracy wolontariuszy, inspektorów OTOZ Animals oraz funkcjonariuszy policji, którym serdecznie dziękujemy!

Jeżeli możecie pomóc w utrzymaniu i leczeniu zwierząt prosimy o przekazanie darowizny na:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
oraz Paypal : paypal@otoz.pl
Koniecznie tytułem: dla 35 odebranych zwierząt

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!