Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

,,500+” na psa i kota? Tak, to możliwe!

,,500+” na psa i kota? Tak, to możliwe!
Ruszył program zapobiegający bezdomności wśród zwierząt!
Sprawdź, jak dostać dofinansowanie!
Postanowiłeś adoptować kociaka lub szczeniaka albo jesteś już szczęśliwym posiadaczem małego czworonoga? Świetnie! Przed Tobą wiele wspaniałych chwil, ale też obowiązków.
Pamiętaj o kastracji! Każdego roku do schronisk trafia mnóstwo małych kotów i psów.
To i tak jest ,,najlepsza” dla nich sytuacja. W dalszym ciągu wiele z nich umiera z powodu chorób lub za sprawą człowieka, który chce szybko pozbyć się ,,problemu”.
Czy wiesz, że kastrując swojego zwierzaka, możesz przedłużyć mu życie?
Według badań kastrowane koty żyją prawie dwukrotnie dłużej niż te niekastrowane. W przypadku kotek po kastracji czas przeżycia jest dłuższy o niemal jedną trzecią.
Nie inaczej jest u psów, kastracja zwiększa długość życia o 13,8%, zaś u suczek o 26,3%.

Wśród innych zalet tego zabiegu jest też:
– ograniczenie bezdomności wśród zwierząt (!)
– eliminacja schorzeń narządów rodnych
– ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób
Do listopada 2023 w ramach dofinansowania od samorządu, możesz uzyskać nawet 500 zł na kota lub psa. Na co można wydać te pieniądze?
Pieniądze z rządowego programu dla zwierząt otrzymać może każdy, kto ma w domu zwierzaka. Środki te przeznaczyć można na zabiegi weterynaryjne (w tym sterylizację) oraz chipowanie zwierząt. Zadaniem programu 500 plus na kota i psa jest zapobieganie bezdomności zwierząt.
Aby załapać się na dofinansowanie z programu wsparcia należy skontaktować się z lokalnym samorządem i dowiedzieć się, czy akurat prowadzone są badania, szczepienia, sterylizacje lub kastracje wspierane dofinansowaniem. Właściciel zwierzaka nie uiszcza wtedy opłaty za zabieg, a koszt pokrywa miasto lub gmina.