Marsz(nie)milczenia | OTOZ Animals

Kilkaset osób przeszło ulicami Gdańska w proteście przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt. Było bardzo głośno i kolorowo. 
Protestujący domagali się miedzy innymi nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Bo choć ustawa działa już jedenaście lat, i przewiduje karę więzienia za znęcanie się nad zwierzętami to w praktyce wyroki skazujące zapadają niezwykle rzadko.

– Dzieje się tak, bo prokuratorzy uważają, że złe traktowanie czworonogów ma znikomą szkodliwość społeczną – uważa Ewa Gebert, prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” – Chcemy to zmienić, po to między innymi ten marsz.

Bezpośrednią przyczyną protestu było kilka spraw, jakie przetoczyły się w ostatnim czasie przez media. Na trop jednej z nich, dziecka maltretującego małego kota, wpadli inspektorzy gdyńskiego stowarzyszenia.

–  Dzięki nagłaśnianiu tych przypadków zmieniamy społeczna świadomość – mówi Anna Drewa – Bo nawet jeśli ktoś nie stanie się bardziej empatyczny, to powstrzyma go świadomość, że za znęcanie się nad bezbronną istotą  może trafić do więzienia.

W marszu w obronie zwierząt wzięło udział około trzystu osób.  Podobne demonstracje odbyły się także w innych polskich miastach.

[nggallery id=18]

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj