Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Apel o pomoc dla koni z Czerska

W dniu 14.11.2008 Straż dla Zwierząt w miejscowości Czersk koło Góry Kalwarii, podjęła interwencję w celu odebrania wyjątkowo zaniedbanych 6 koni. Właściciel zwierząt, Tadeusz O. obecnie przebywa na przymusowym leczeniu w szpitalu psychiatrycznym.

Inspektorzy uczestniczący w interwencji zastali przerażający widok – konie przebywały w oborze o wielkości 50 m2, bez światła i dostępu do wody a także pokarmu. Wszystkie konie zostały odebrane na mocy art. 7 ust 3 ustawy o ochronie zwierząt ponieważ dalsze przebywanie w tym miejscu zagrażało ich zdrowiu i życiu. Wszystkie konie są bardzo chore i wymagają natychmiastowej pomocy weterynaryjnej. 2 konie mają ochwat, są zarobaczone, nie szczepione, z powodu stania w gnojowicy – mają podgnite kopyta. Wszystkie zwierzęta są przerażająco wychudzone i zaniedbane. Szanowni Państwo, Straż dla Zwierząt głęboko wierzy, że uda się nam wspólnie uratować te piękne zwierzęta. Obecnie przebywają już w warunkach, które gwarantują im pełne bezpieczeństwo. Jednak ich leczenie i rehabilitacja wymaga sporych nakładów finansowych – zarówno na leki, karmę, zabiegi pielęgnacyjne jak i pomoc kowala. Prosimy wszystkich, którym los naszych nowych podopiecznych nie jest obojętny o wpłaty na konto Straży:

68 1090 1753 0000 0001 0806 5211 z dopiskiem – KONIE Z CZERSKA.

Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam sie wszystkie konie uratować. Prosimy o pomoc aby odmienić ich los i dać szanse na dalsze życie. Za każdą wpłatę ogromnie dziękujemy.

Zdjęcia koni możecie Państwo zobaczyć na stronie internetowej Strazy dla Zwierząt

http://www.strazdlazwierzat.com.pl/index.php?pliki=interwencje