Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Bił psa kijem, łańcuchem i wiadrem… Skazany na dwa miesiące więzienia

„Dwa miesiące więzienia oraz zakaz posiadania zwierząt na 3 lata to kara dla 60-letniego Zdzisław K., który w lipcu ubiegłego roku został zatrzymany po tym jak bił kijem i łańcuchem psa. Sąd orzekł także przepadek zwierzęcia.

O wyroku dla 60-letniego Zdzisława K. poinformowało elbląskie OTOZ Animals, które prowadzi w Elblągu schronisko dla bezdomnych zwierząt.
— Zdzisława K. oskarżonego o to, że: działając ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad własnym psem w ten sposób, że wielokrotnie zadawał ciosy po całym ciele zwierzęcia za pomocą łańcucha, a następnie za pomocą kija oraz za pomocą wiadra, co spowodowało u niego obrażenia w postaci kulawizny prawej tylnej kończyny, rany szarpanej śródstopia, wycieków ropno-krwistych, rany łuku brwiowego prawego, wycieków krwistych obu uszu, rany przedramienia prawego i krwiaka w okolicy szyi uznano za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu. Za to wymierzono mu karę dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo zakazano posiadania zwierząt na okres trzech lat, oraz orzeczono przepadek zwierzęcia… — informuje OTOZ Animals.”

Przeczytaj cały tekst: Bił psa kijem, łańcuchem i wiadrem… Skazany na dwa miesiące więzienia – Dziennik Elbląski http://dziennikelblaski.pl/333105,Bil-psa-kijem-lancuchem-i-wiadrem-Skazany-na-dwa-miesiace-wiezienia.html#ixzz3zsQZkP5I

biały

 

 

Inspektoraty OTOZ Animals działają głównie dzięki przekazywaniu 1%, jeżeli uważacie, że ich ciężka praca jest ważna – rozważcie w tym roku przekazanie go na pomoc dla zwierząt.
Wystarczy wpisać w swoim rozliczeniu KRS 0000069730 oraz nazwę inspektoratu lub schroniska, które chcecie wspomóc.