Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Czy wiecie, jakie są zalety karmienia kota karmą mokrą?

Wielu ekspertów wskazuje, że to właśnie ten rodzaj pokarmu jest najlepszy dla naszych czworonożnych przyjaciół!

Największą zaletą karmy mokrej jest jej skład.

Gdy karmy suche zawierają zboża, ziemniaki, ryż, kasze lub nasiona, to dobra karma mokra to głównie mięso. Jest to niezwykle ważne, ponieważ koty są zwierzętami mięsożernymi – w kociej ślinie brakuje amylazy, która jest potrzebna do trawienia produktów roślinnych.

Warto także pamiętać o tym, że koty nie potrafią prawidłowo regulować gospodarki wodnej swojego organizmu. Oczywiście – jeśli będą spragnione, to w końcu skorzystają z miseczki z wodą, ale zazwyczaj robią to zbyt rzadko. Jedząc karmę mokrą, czyli pożywiając się tak samo, jak robiłyby to w środowisku naturalnym, nawadniają się przy każdym posiłku.

Karmy mokre nie zawierają także „ulepszaczy”, które mają poprawiać smak. Przez to może się wydawać, że ten rodzaj karmy nie smakuje kotu tak bardzo, jak karma sucha. Wynika to jednak z tego, że taka karma nie zawiera dodatków, które często są bardzo niezdrowe.

Pamiętajmy o tym, by zawsze czytać skład kupowanej przez nas karmy.

Często dobrze reklamowane produkty mają bardzo kiepski skład (zawierają np. cukier) a przy tym są bardzo drogie (płacimy za reklamę).

Dobra karma = długie i zdrowe życie kota! 😊