Dramat i ratunek dla zwierząt gospodarskich we wsi Owśnice koło Kościerzyny | OTOZ Animals

Materiał filmowy z interwencji w Wydarzeniach TV Polsat

http://www.ipla.tv/2012-04-19-obraz-nedzy-i-rozpaczy/vod-5523941

Reportaż w TVN 24:

http://www.tvn24.pl/0,1742028,0,1,padaly-we-wlasnych-odchodach-psy-jadly-truchla,wiadomosc.html

Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie powiadomiła nas o tragicznych warunkach w jakich znajdują się zwierzęta w jednym z gospodarstw w miejscowości Owśnice. Wspólnie z inspekcją weterynaryjną, policją oraz strażą gminną przeprowadziliśmy interwencję. Zaskoczenie, zgroza, współczucie, smutek to odczucia które towarzyszyły nam przez najblizsze godziny. Niemal każde otwierane drzwi do budynków gospodarczych ukazywały nam kolejne padłe zwierzęta. Malutkie jagnięta próbujące uzyskać od martwej mamy pokarm pozostaną nam jeszcze na długo w pamięci. Brak pożywienia spowodował wśród wielu jagniąt śmierć głodową. Wśród znalezionych owiec odkryliśmy 39 żywych owiec, niestety 25 padłych w tym aż 20 jagniąt. W kolejnych pomieszczeniach odkryto szczątki krów i kur! Wszystkie zwierzęta znajdujące się na terenie gospodarstwa były niedożywione oraz odwodnione, w różnym stadium wychudzenia. Oprócz owiec znajdowały się tam także dwa psy i cztery krowy. Właścicielem gospodarstwa okazał się starszy Pan, który był w stanie równie opłakanym co jego zwierzęta. Schorowanym, mało świadomym tego się dzieje, a mimo to agresywnym do interweniujących zajęli się przedstawiciele gminnego ośrodka pomocy społecznej.


Na podstawie art. 7 ust.3 Ustawy o ochronie zwierząt wspólną decyzją Inspektorów OTOZ Animals i Weterynarii postanowiono odebrać wszystkie zwierzęta znajdujące się na terenie gospodarstwa. Przez wzgląd na zły stan zdrowia, owce nie były w stanie wykarmić młodych, w związku z czym, wszystkie jagnięta zostały zabrane pod opiekę OTOZ Animals. Obecnie karmione są za pomocą butelki i smoczka pod czujnym okiem jednego z naszych inspektorów, który zgodził się przyjąć je pod swój dach. Ponadto pod naszą opiekę trafiła krowa w znajdująca się w najgorszym stanie, a także dwa drastycznie wychudzone psy karmione do tej pory jedynie śrutem dla krów. Reszta zwierząt znajduje się obecnie w gospodarstwie wskazanym przez urząd gminy, pod opieką inspekcji weterynaryjnej, gdzie pozostanie do czasu zakończenia procesu sądowego.
Będziemy Państwa stale informować o dalszym losie zwierząt i o wynikach postępowania administracyjnego i karnego.

Chcieliśmy, przy okazji podziękować inspekcji weterynaryjnej i policji oraz samorządowi terytorialnemu za bardzo dobrą współpracę przy ratowaniu skrzywdzonych zwierząt.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj