Dramat zwierząt z Łebieńskiej Huty | OTOZ Animals

 

W piątek , 9 listopada Inspektorzy OTOZ Animals przeprowadzili interwencję na terenie gospodarstwa w Łebieńskiej Hucie wspólnie z przedstawicielami Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Wejherowie, funkcjonariuszami Policji z Komisariatu w Szemudzie oraz przedstawicielami Urzędu Gminy Szemud. Zgłoszenie dotyczyło dwóch zaniedbanych, bitych koni wykorzystywanych do pracy w gospodarstwie. Na miejscu zastaliśmy również zalęknione psy, nigdy nie spuszczane z krótkich łańcuchów oraz kocięta z objawami kociego kataru. Po wejściu do pomieszczenia dla koni pełnego odchodów, zauważyliśmy również przetrzymywane tam łabędzie, króliki oraz drób.

ZOBACZ ARTYKUŁ TVN

Na posesji znajdowały się również zwłoki dwóch kotów.

Ze względu na relację świadków dotyczącą bicia zwierząt przez właścicielkę oraz braku odpowiednich bud i spuszczania psów z łańcuchów, trzy psy zostały zabrane i są już bezpieczne pod opieką OTOZ Animals. Właściciel nigdy ich nie szczepił przeciwko wściekliźnie. Koty wymagały natychmiastowej pomocy lekarza weterynarii. Właściele zwierząt nie byli zainteresowani poprawą warunków bytowych zwierząt na swojej posesji, zachowywali się agresywnie.

 

Dwie klacze zostały odebrane na podstawie art.7 ust.3 Ustawy o ochronie zwierząt. Jedna z nich była wychudzona i zarobaczona. Była wykorzystywana do ciężkiej pracy pomimo młodego wieku-ma zaledwie 2 lata. Druga odebrana klacz jest już starszym, nie nadającym się do pracy zwierzęciem. Mimo tego właściciel zaprzęgał ją do pługa oraz wozu i poganiał batem. 25-cio letnia seniorka jest już bezpieczna pod naszą opieką. Wymaga odrobaczenia oraz regularnych wizyt kowala ze względu na bardzo zły stan kopyt.

Obie klacze wymagają socjalizacji,  aby na nowo zaufać człowiekowi.

Konie nie posiadały paszportów, nigdy nie były pod opieką weterynaryjną.

Otrzymaliśmy również informacje, że wcześniej właściciel sprzedał konia na rzeź ponieważ zwierzę nie miało siły już pracować.

OTOZ Animals powiadomi Prokuraturę o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

Bardzo prosimy o pomoc w leczeniu i utrzymaniu zwierząt:

PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
tytułem: pomoc-Łebieńska Huta

ZOBACZ MATERIAŁ TVN

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!