Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Dżony bez Was nie będzie już biegał!

Jony (dżony)  – 17 tygodniowy pies, czarny jak smoła, radosny i pocieszny. Pierwszy raz na śnieg wyszedł przed Nowym Rokiem. Czy trudno go było zauważyć na śniegu? Pewnie nie, gdyż bardzo się na nim wyróżnia, niestety niewystarczająco dla niektórych. Został potrącony przy placu zabaw dla dzieci, gdzie prędkość ograniczona jest do 20 km na godzinę.

Rozpocząć rok z dwiema połamanymi łapami to nic radosnego. Zwłaszcza jeżeli właściciele wydają wszystkie oszczędności na pierwszą operacje i nie stać ich na kolejne. Czekali tak więc przez kilka dni, aż sąsiadka poradziła im by zgłosić sprawę do Animalsów. Już w godzinę po telefonie byliśmy w drodze do Jony’go. Zobaczyliśmy jak znosi ból, odebraliśmy historię leczenia i skierowaliśmy się z nią prosto do kolejnego lekarza. Okazało się, że operacja jest bardzo poważna a Jony ma trudne złamanie kości udowej w prawej nodze oraz złamanie lewej nogi wymagające użycia śrub.

Lekarze rozumieli powagę sytuacji oraz to, że liczy się każda godzina. Wezwany został drugi chirurg i następnego dnia po zgłoszeniu zaczęła się operacja, która trwała ponad cztery godziny…  Z niecierpliwością czekaliśmy na wiadomość od lekarzy weterynarii, w końcu jest! Jony, od początku był ufny i nie zawiedliśmy się. Potrzebne są jeszcze dwa zabiegi, lecz prawdopodobnie wróci mu całkowita sprawność tylnych kończyn!!! Ta wspaniała wiadomość została przyjęta płaczem przez właścicieli, którzy Jonye’go traktują wręcz jak swoje dziecko.

Następnego dnia Jony został przewieziony do domu, gdzie jeszcze przez miesiąc będzie wymagał intensywnej opieki, której właściciele dostarczają mu na zmianę wraz z wielką miłością. Tak rozpoczęliśmy z nimi nowy rok, pełni nadziei i zapału że pies w pełni wyzdrowieje!

Jony będzie wymagał dalszych zabiegów (takich jak wyciągnięcie śrub) oraz wielu wizyt kontrolnych i leków. Niestety, właściciele już wydali wszystkie oszczędności. Pomożecie im razem z nami?

Każdy kto chce wesprzeć Jony’ego w dalszym powrocie do zdrowia może dokonać darowizny na konto:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
oraz Paypal : paypal@otoz.pl
Tytułem:  pomoc dla Jony’ego