Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

„Farma Grozy”- 7 krów padło z głodu, udało się uratować 11

Wczoraj w nocy przywieźliśmy do Rogatego Ranczo – przytuliska dla zwierząt gospodarskich chore, zagłodzone oraz wycieńczone krowy i cielaki.

Gdy przybyliśmy na miejsce z jednego z budynków dochodziło rozpaczliwe muczenie zwierząt.Inspektorzy OTOZ Animals wraz z Powiatową Inspekcją Weterynaryjną w Ostrołęce przeprowadzili kontrolę dobrostanu oraz kondycji zwierząt przebywających w gospodarstwie w miejscowości Cięćk (woj. mazowieckie).

To co zastaliśmy na miejscu jest nie do opisania. Kiedy otworzyliśmy drzwi obory krowy mrużyły oczy od braku dostępu do światła dziennego.W oborze było bardzo ciemno, a odór amoniaku uniemożliwiał nam oddychanie.
W oborze znajdowało się 7 krów przywiązanych krótkimi łańcuchami do metalowych rur. Łańcuchy uniemożliwiały jakiekolwiek ruchy oraz możliwość położenia się zwierząt. Wychudzone bydło nie miało dostępu do wody, a puste koryto na paszę było wręcz wylizane. Biedne zwierzęta tonęły we własnych odchodach, od dawna tam nikt nie sprzątał !

W szopie naprzeciwko obory w całkowitych ciemnościach znajdowały się 4 tulące się do siebie cielaki. Zapewne zostały zabrane od matki w dniu narodzin.
W przypadku hodowli mlecznej krów, tak się właśnie niestety postępuje.
Jest to dramat matek i ich cieląt, które wyją za swoimi dziećmi. Cielaki były tak wycieńczone, że z trudem opuściły szopę. Ze względu na wycieńczenie musieliśmy wnieść cielaki na rękach do samochodu.

Po pierwszych oględzinach zwierząt lekarz weterynarii, stwierdził skrajne wychudzenie, co oczywiście było widać gołym okiem. Skóra wszystkich krów i cieląt jest cała w ranach wskutek rozległych odparzeń. Zwierzęta były całe oblepione własnymi odchodami. Dodatkowo mają zaawansowaną grzybicę oraz zachodzi podejrzenie zatruciem bakterią E. Coli.
Sprawę kierujemy do prokuratury.

Robimy wszystko, aby zwierzęta w naszym przytulisku przeżyły i wróciły do pełni zdrowia. Wiemy, że leczenie będzie długotrwałe i bardzo kosztowne.

Zbieramy na leczenie i utrzymanie wychudzonych krów.

Potrzebujemy również środki na odrobaczenie, preparaty przeciwgrzybiczne a także preparat mlekozastępczy dla zagłodzonych cieląt np. Kalibermilch firmy DeHeus

Darowizny prosimy wpłacać tytułem „ Zagłodzone krowy”
Za pomoc serdecznie dziękujemy!

na numer konta bankowego:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
oraz Paypal : paypal@otoz.pl

OTOZ Animals
Ul. Rzemieślnicza 2
84-207 Bojano

POMÓŻ NAM POMAGAĆ
Przekaż 1% podatku na ratowanie skrzywdzonych zwierząt.
Krajowy Rejestr Sądowy: KRS 0000069730
Zachęcamy do skorzystania z naszego programu do rozliczania PIT
znajdującego się na stronie https://otoz.pl