Głodzony koń Patryk, chory Misiek trzymany na łańcuchu, czy uratowany w ostatniej chwili labrador to tylko kilka z tysięcy uratowanych przez OTOZ Animals zwierząt! | OTOZ Animals

Głodzony koń Patryk, chory Misiek trzymany na łańcuchu, czy uratowany w ostatniej chwili labrador to tylko kilka z tysięcy uratowanych przez OTOZ Animals zwierząt!

Nie odpuszczamy oprawcom zwierząt!
Działalność OTOZ Animals to nie tylko ratowanie życia i zdrowia zwierząt, ale także czynne uczestnictwo w postępowaniach karnych, w których występujemy w imieniu zwierząt. Jest to bardzo żmudna praca wymagająca wiele doświadczenia i cierpliwości, gdyż ostateczne rozstrzygnięcia zapadają przed sądem kilka lat po interwencjach. I wciąż orzeczenia są dalekie są od naszych wyobrażeń. Poniżej prezentuję 20 ostatnich wyroków, które do nas spłynęły.
1) Wyrok orzeczony za znęcanie się nad suką Dianą poprzez utrzymywanie zwierzęcia w niewłaściwych warunkach bytowania, przywiązanie zbyt krótkim łańcuchem do nieocieplonej budy, wystawienie zwierzęcia na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażały jego życiu lub zdrowiu, utrzymywanie w stanie rażącego zaniedbania, wychudzenia i nieleczonej choroby, bez dostępu do odpowiedniego pokarmu i wody.
Kara – 10 miesięcy ograniczenia wolności, prace na cele społeczne 30h/ msc. oraz nawiązka w kwocie 2000 zł.
2) Wyrok łączny za uszkodzenie ciała człowieka oraz znęcanie się nad psem, w taki sposób, że poprzez kopnięcie nogą spowodował liczne złamania w nodze zwierzęcia.
Kara – 1 rok pozbawienia wolności, zawieszona na okres próby – 2 lata, nawiązka w kwocie 1000 zł.
3) Wyrok za znęcanie się nad cielętami poprzez zadanie zbędnego cierpienia i stresu w trakcie transportu, w wyniku czego padły 2 cielęta.
Kara – grzywna w wysokości 3000 zł, nawiązka kwocie 3500 zł.
4) Wyrok za naruszenie nietykalności cielesnej konkubiny i jej córki oraz za znęcanie się nad kotem poprzez kopanie.
Kara – 6 miesięcy pozbawienia wolności, nawiązka w kwocie 1000 zł.
5) Wyrok orzeczony za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem poprzez zadanie mu kilku uderzeń nieustalonym narzędziem w głowę, czym sprawca spowodował powolne umieranie zwierzęcia w znacznym cierpieniu.
Kara – 10 miesięcy pozbawienia wolności, zakaz posiadania wszelkich zwierząt na okres 5 lat, nawiązka w kwocie 2500 zł.
6) Wyrok za znęcanie się nad 13 tygodniowym psem poprzez utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach bytowania, bez zapewnienia właściwej opieki medycznej, co doprowadziło do anemii oraz rozwoju pasożytów zewnętrznych, nieudzielenie pomocy po potrąceniu przez samochód, doszło do złamania kości udowej oraz uszkodzenia w obrębie szyjki kości udowej lewej. Właścicielka znęcała się również nad psem około 1,5 rocznym w ten sposób, że utrzymywała go w niewłaściwych warunkach bytowania, nie zapewniła właściwej opieki medycznej, doprowadzając do uszkodzenia gałki ocznej oraz rozwoju pasożytów zewnętrznych. Kobieta znęcała się także nad owczarkiem niemieckim poprzez utrzymywanie w niewłaściwych warunkach bytowania, w zbyt małej budzie, bez dostępu do wody, bez właściwej opieki medycznej doprowadzając do martwicy małżowin usznych. Właścicielka znęcała się nad 2 kotami oraz szczeniakiem – utrzymywane w niewłaściwych warunkach bytowania, w nieprzystosowanym pomieszczeniu ze śmieciami, bez dostępu do wody i bez dostępu światła. Ponadto właścicielka nie zapewniła właściwej opieki medycznej po wycieleniu krowy co doprowadziło do śmierci cielęcia.
Kara – 1 rok pozbawienia wolności, warunkowe zawieszenie na 3 lata, zakaz posiadania zwierząt przez okres 15 lat, przepadek zwierząt, nawiązka w kwocie 300 zł.
7) Wyrok za znęcanie się nad psem w typie labrador retriever, poprzez rażące zaniedbanie, utrzymywanie w nienaturalnej pozycji ciała, w stanie nieleczonej choroby, niezapewnienie dostępu do pokarmu, użycie więzów i innych urządzeń powodujących zbędny ból, co doprowadziło do licznych otarć, obrzęków i blizn na nasady nosa i szyi, niedowagi i zapchlenia.
Kara – 2 lata ograniczenia wolności, praca na cele społeczne związana z ochroną zwierząt w wymiarze 30/ msc., nawiązka 10 000 zł, zakaz posiadania psów na okres 10 lat.
8 ) Wyrok za znęcanie się nad bydłem poprzez utrzymywanie w rażącym niechlujstwie i niewłaściwych warunkach bytowania, braku dostatecznej ilości wody i pożywienia, co doprowadziło do wychudzenia. Właściciel nie zapewnił opieki weterynaryjnej celem wyleczenia zmian grzybiczych, nie zapewnił pomocy medycznej cielnej jałówce, co doprowadziło do jej śmierci oraz nie zapewnił pomocy medycznej choremu cielęciu, które doprowadziło do śmierci zwierzęcia.
Kara – warunkowo umorzone na okres próby wynoszący 2 lata, dozór kuratora w okresie próby, nawiązka w kwocie 3000 zł.
9) Wyrok orzeczony za znęcanie się nad psem rasy owczarek niemiecki poprzez kopnięcie psa w głowę.
Kara – grzywna 1500 zł, nawiązka w kwocie 1000 zł.
10) Wyrok za znęcanie się nad 12 świniami wietnamskimi, 28 owcami, 9 królikami, 3 łabędziami, 4 gęsiami, 2 kurami, perliczką i psem poprzez utrzymywanie w niewłaściwych warunkach bytowania i w stanie rażącego niechlujstwa, bez zapewnienia niezbędnego ruchu, bez dostępu do jedzenia i do wody oraz bez zapewnienia opieki medycznej.
Kara – 1 rok pozbawienia wolności, warunkowo zawieszony na 3 lata, nawiązka w kwocie 5000 zł.
11) Wyrok za znęcanie się nad psem w typie labradora poprzez świadome zadawanie bólu i cierpienia, poprzez utrzymywanie w niewłaściwych warunkach bytowania oraz w stanie rażącego zaniedbania, niezapewnienie opieki weterynaryjnej, co doprowadziło do zgonu zwierzęcia.
Kara – 1 rok ograniczenia wolności, praca na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym, zakaz posiadania zwierząt na okres 5 lat, nawiązka w kwocie 2000 zł.
12) Wyrok za znęcanie się nad psem rasy owczarek niemiecki poprzez utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach bytowania, na krótkim łańcuchu przy nieocieplonej budzie. Właściciel utrzymywał psa w stanie rażącego zaniedbania, wychudzenia, bez dostępu do pokarmu i wody.
Kara – 10 miesięcy ograniczenia wolności, wykonywanie pracy na cele społeczne 30h/ msc., nawiązka 2000 zł.
13) Wyrok za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem, poprzez utrzymywanie go na krótkiej uwięzi, co skutkowało wrośnięciem w skórę obroży z łańcucha. Właściciel nie zapewnił dostępu do wody pitnej oraz do schronienia przed warunkami atmosferycznymi.
Kara – 6 miesięcy pozbawienia wolności, warunkowe zawieszenie na 2 lata, zakaz posiadania zwierząt na 5 lat, nawiązka 1500 zł.
14) Wyrok za znęcanie się nad psem poprzez utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, w niewłaściwym pomieszczeniu i ciasnocie, w złej kondycji fizycznej, bez zapewniania możliwości ruchu.
Kara – 1 rok pozbawienia wolności zawieszony na 3 lata, dozór kuratora, zakaz posiadania zwierząt na okres 6 lat, nawiązka 3000 zł.
15) Wyrok za znęcanie się nad dwoma psami oraz dwoma kotami, w ten sposób, że właścicielka pozostawiła zwierzęta w niewłaściwych warunkach bytowania bez odpowiedniego pokarmu i wody.
Kara – grzywna 1000 zł, nawiązka 1000 zł.
16) Wyrok za znęcanie się nad dwoma psami poprzez przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania oraz rażącego zaniedbania i niechlujstwa, uwiązanie na zbyt krótkim łańcuchu, bez dostępu do wody i pokarmu.
Kara – grzywna 2000 zł, zakaz posiadania psów na 7 lat, nawiązka 1000 zł.
17) Wyrok za znęcanie się nad psem poprzez porzucenie.
Kara – grzywna 3000 zł, zakaz posiadania zwierząt na 5 lat, nawiązka 1000 zł.
18) Wyrok za znęcanie się nad koniem, w ten sposób, że pomimo problemów zdrowotnych właścicielka utrzymywała go w stanie rażącego zaniedbania, bez zdiagnozowania choroby i wdrożenia leczenia, co doprowadziło do skrajnego wychudzenia zwierzęcia.
Kara – 6 miesięcy ograniczenia, prace społeczne w wymiarze 30/ msc., nawiązka 2000 zł.
19) Wyrok za znęcanie się nad psem poprzez utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania, zagłodzenia, nieleczonej choroby, bez dostępu do wody, przetrzymywania psa na łańcuchu w sposób stały, nie zapewnieniu schronienia przed warunkami atmosferycznymi.
Kara – 8 miesięcy pozbawienia wolności zawieszony na 3 lata, nawiązka 1000 zł.
20) Wyrok orzeczony za znęcanie nad psem należącym do innej osoby oraz kierowanie gróźb karalnych pod adresem właściciela zwierzęcia.
Kara – 1 rok pozbawienia wolności, nawiązka 1000 zł, zakaz posiadania zwierząt na 3 lata.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj