Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Gwiazdy rocka wspierają delfiny – The Dolphin Project

8-ego listopada w Los Angeles odbył się koncert Kings of Chaos – grupy stworzonej przez byłych członków Guns N’ Roses – Slasha, Matta Sorum oraz Duffa McKagana, w składzie którego znaleźli się również Glenn Hughes (Deep Purple), Corey Taylor (Slipknot, Stone Sour) oraz Steve Stevens (Billy Idol). Celem koncertu było wsparcie międzynarodowej fundacji The Dolphin Project działającej na rzecz ochrony delfinów.
Jestem zachwycony możliwością zorganizowania koncertu z udziałem tak wspaniałych muzyków – skomentował wydarzenie Matt Sorum, były perkusista Guns N’ Roses. Najważniejsza jest możliwość zwrócenia uwagi na cele przyświecające The Dolphin Project.
To próba generalna przed głównym wydarzeniem. Chcemy zabrać nasz show do Japonii – Mówił przed koncertem Ric O’Barry, założyciel fundacji. Dołączy do nas jeszcze kilku przyjaciół z Japonii i zagramy niesamowity koncert w Tokio. Rock n’ roll to najlepsza droga do pojednania Japonii z Zachodem, a ponadto świat powinien dowiedzieć się o wspaniałej więzi łączącej Japończyków z delfinami z okolic wysp Tokio.
Delfiny są w tej części Japonii szanowane i ściśle chronione, w przeciwieństwie do tego co dzieje się w Taiji, ale niewielu ludzi o tym wie. Mamy nadzieje, że nasz koncert zmieni tę sytuację poprzez zwrócenie uwagi międzynarodowych mediów na dobre strony Japonii.


Po raz pierwszy Kings of Chaos zagrali razem 20-ego kwietnia na Stone Music Festival w Australii. Zespół zorganizował w zeszłym roku trasę koncertową po Ameryce Centralnej oraz Południowej, na której muzycy grali jako Rock N’ Roll Allstars. Następną trasę po Ameryce Południowej, już jako Kings of Chaos, rozpoczną pod koniec listopada.
Aby uzyskać więcej informacji na temat The Dolphin Project zachęcamy do odwiedzenia dolphinproject.org
Więcej o Kings of Chaos można dowiedzieć się na stronie internetowej zespołu – kingsofchaosband.com

[Tłumaczenie A. Kulczykowski.]