Inspektorat Oświęcim odbiera kolejne trzy psy! | OTOZ Animals

Dnia 15-go kwietnia w Sądzie Rejonowym w Tychach zapadł wyrok, o który nasze stowarzyszenie – oddział w Oświęcimiu walczyło ponad rok. Tym razem sprawa dotyczyła utrzymywania na ogródkach działkowych Rod Relax w Bieruniu trzech psów w stanie rażącego niechlujstwa. Oskarżony usłyszał następujący wyrok: zakaz posiadania psów na okres trzech lat, 100 stawek dziennych, gdzie jedna stawka wynosi 30 zł, 90 zł kosztów sądowych oraz przepadek zwierząt. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.
Sędzia zaznaczył również, że wyrok ten ma mieć ważny wymiar społeczny i choć oskarżony karmił swoje psy, to utrzymywanie ich w niechlujnych warunkach bytowania również nosi znamiona czynu zabronionego jakim jest znęcanie się nad zwierzętami. Wyraził także nadzieję, że właściciele psów, którzy nie dbają o swoje zwierzęta, nie będą się czuli bezkarni, a społeczne przyzwolenie na takie czyny nie będzie już miało miejsca.
 Często bowiem ludziom wydaje się, że przez znęcanie się nad zwierzętami rozumie się jedynie głodzenie , bicie lub zabijanie zwierząt , a tymczasem znęcanie się nad zwierzętami, to również niegodne warunki bytowania – nieuprzątnięte z odchodów kojce, brudne miski, krótkie łańcuchy, psy które są stale zamknięte w ciemnych i ciasnych pomieszczeniach itp.

Serdecznie dziękujemy osobom, które zgłosiły nam tą interwencję, a los krzywdzonych w ten sposób zwierząt nie był im obojętny.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!