Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Każdego roku nasz Zimowy Patrol Animalsów przeprowadza setki interwencji, w których ratuje zagłodzone i bite zwierzęta.

Ratujemy zimą psiaki łańcuchowe

Ratuj z Nami zagłodzone i bite zwierzęta.

Każdego roku nasz Zimowy Patrol Animalsów przeprowadza setki interwencji, w których ratuje zagłodzone i bite zwierzęta.

Zima to szczególnie ciężki okres – srogie warunki pogodowe, przeszywające zimno, wilgoć, śnieg oraz mrozy dla psów uwiązanych na łańcuchach zbierają śmiertelne żniwo. Psy chorują, a nawet żywcem zamarzają, pozostawione same sobie, przykute do nieocieplanych bud bądź bez jakiegokolwiek schronienia. Powoli umierają z zimna, głodu i braku dostępu do wody.

Nasi Inspektorzy często na miejscu interwencji zastają przejmujący widok. Zmarznięte zwierzęta, szukające odrobiny ciepła w nielicznych promykach słońca. Zamiast budy sterta desek bądź kartonów. Miski z zamarzniętą wodą, uniemożliwiające psom napicie się choć kropli wody. Samotne, przerażone i wychudzone psy czekające na ratunek!

Zimą ogromną rolę w pomocy pokrzywdzonym zwierzętom odgrywa czas. Narastający każdego dnia chłód i mróz z godziny na godzinę doskwiera im coraz bardziej. 

Często docieramy do nich w ostatnim momencie!

Jedna z naszych interwencji – zmarznięty Wafelek uratowany przez nasze inspektorki.

Dzięki Waszym zgłoszeniom docieramy do mnóstwa potrzebujących zwierząt w całej Polsce. W 2022 roku inspektorzy OTOZ Animals wykonali 5077 interwencji, podczas których 1493 zwierząt zostało odebranych. |W tym roku interwencji jest jeszcze więcej. Dokładne statystyki będziemy znali na koniec roku.

 Za Nami ogromna ilość pracy. Wykonywanie interwencji, przewiezienie oraz wyleczenie zwierząt, ich utrzymanie, zapewnienie opieki a także walka o sprawiedliwość w Sądach.  Wszystko pochłania ogromną ilość środków.

Niestety co roku zgłoszeń jest zbyt dużo na nasze możliwości finansowe, dlatego jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc!

Dusia (Pietruszka), Roki oraz Wafelek z radością powitali nasz Zimowy Patrol Animalsów. Poniżej zdjęcia z interwencji.

Przymarzające do łap kawałki lodu, zimna stara buda i krótki łańcuch – to los 6 letniego Wafelka, psiaka który został uratowany przez nas zeszłej zimy!

Dzięki zgłoszeniu nasze inspektorki dotarły na miejsce (powiat bytowski) ocalając go przed cierpieniem i mrozem. To niewiarygodne, że istnieją nadal ludzie i miejsca, gdzie zwierzęta pozostawione w samotności marzną okrutnie, na granicy zamarznięcia. W przeszywającym bólu, delikatnie skomląc, niestety wiele z nich odchodzi za Tęczowy Most….

Pies Wafel wraz z naszą inspektorką podczas interwencji.

Psia seniorka uwięziona na łańcuchu, z radością powitała nasz Zimowy Patrol Animalsów, który przybył na ratunek! 

Biedna – nie mogła liczyć na lepsze życie od byłego właściciela, dlatego wróciła razem z nami! Dusia (Pietruszka), bo takie sunia dostała od nas imiona, spędziła całe swoje życie na uwięzi. Byłego właściciela nie obchodziło, że sunia ma już swoje lata, a na zewnątrz panuje srogi mróz. ,,Przygotował” dla niej miejsce do spania, w małej plastikowej skrzynce pod drewnianą wiatą, która  oczywiście w żaden sposób nie chroniła psiaka przed zimnem i wilgocią.

Żaden pies – mały, czy duży, rasowy, czy nie – nie zasługuje na przetrzymywanie w takich warunkach!

Dusia(Pietruszka) uwiązana łańcuchem, z radością przyjęła ratunek od naszych inspektorek.

Przemarznięty mały psiak na ciężkim łańcuchu uratowany przez ZIMOWY PATROL ANIMALSÓW!

Roki, 8-letni psiak spędził całe życie na uwięzi. Gruba, szorstka obroża drażniła mu szyję. Psiak był zaniedbany, trzymany na tyłach posesji, by nikt go nie widział… W miskach zamarznięta woda ze starym śniegiem.

Roki na widok naszych inspektorów bardzo się ucieszył, widać, że bardzo brakowało mu kontaktu z człowiekiem.

Zmarznięty Roki ocalony przez nasze inspektorki.

Na szczęście wszystkie trzy psiaki są już bezpieczne! Inspektorzy OTOZ Animals zapewnili im schronienie, a lekarz weterynarii dokonał kontroli stanu zdrowia zwierząt. Po niedługim czasie udało nam się też znaleźć im cudowne domy! Obecnie są więc szczęśliwe z nowymi rodzinami.

Za każdym ocalonym zwierzęciem kryje się ogrom pracy naszych Inspektorów, Wolontariuszy, a także ogromne koszty, dlatego prosimy Was bardzo o pomoc.
 

 To tylko kilka przykładów z 5077 interwencji wykonanych przez naszych inspektorów  w 2022 roku! Tegoroczna zima przyszła niestety bardzo wcześnie!

Prosimy pomóżcie nam ratować  zwierzęta!