Kolejna nasza interwencja – zabrany psiak z łańcucha w bardzo złym stanie. Teraz Laki szuka domu | OTOZ Animals

Interwencja z dnia 18.10.2013 Poronin ul. Piłsudskiego 168 Dzień, jak co dzień. Kontrola dobrostanu zwierząt, sprawdzanie stanu bud, pouczanie. Podczas jednej z takich rozmów inspektor OTOZ Animals w Zakopanem dostaję informację, że kilka domów dalej przypięty jest pies, „któremu już pewnie niedługo zostało”. Dowiadujemy się, że pies jest głodzony, o dziwo rozmówcy nie zależy na anonimowości, podchodzi z naszą inspektorką Mariolą prawie, że na miejsce.

Relacja inspektorki OTOZ Animals  – Zakopane

„Najpierw wita mnie smród potem na chwiejnych nogach wychodzi pies albo raczej to, co zostało z niegdyś potężnego psa w typie owczarek niemiecki. Wącha moją dłoń, próbuje usiąść, ale brakuje mu sił, więc kładzie się przy moich nogach.

Właściciel nie potrafi mi odpowiedzieć jak często i w jakich ilościach pies dostaje jeść, wynosi karmę i wsypuje GARŚĆ do brudnego garnka, resztę skrzętnie zabiera. Pies natychmiast zjada być może swoją dzienną porcję.

 

Proszę o podanie mi paczki karmy. Nakładam psu kolejną porcję i jeszcze jedną i jeszcze nie zważając na głośne protesty właściciela. Nooo!!! ile jeszcze?!!!(słyszę).Wyciągam telefon i dzwonię po policję.Przyjeżdżają po 12 minutach. Rozmowa z „człowiekiem” trwa drugie tyle, a i tak mam wrażenie że całe wieki. W głowie jedna myśl: na ręce psa i do samochodu, na ręce i do samochodu. Zabieram zrzeczenie od właściciela, jeszcze podziękowanie chłopakom z policji za szybki przyjazd, uściśnięcie dłoni i rajd do weta.Waga „oszalała”! cale 18.7 kg, pchły, grzybica skóry i przepuklina (na szczęście niegroźna) jąder.Podajemy wszystko, co tylko trzeba.Psina pozwala robić ze sobą dosłownie wszystko. Teraz potrzebny mu spokój, miska kilka razy dziennie i poczucie bezpieczeństwa.Pies ( o ironio!) wabi się Laki.

Prosimy i pomoc w ratowaniu Lakiego, potrzebne środki finansowe na dobrą karmę i opiekę weterynaryjną –

Numer konta bankowego:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668

oraz Paypal : paypal@otoz.pl

TYTUŁEM : pomoc dla Lakiego

Szukamy także domu dla Lakiego do którego będzie mógł trafić zaraz po leczeniu!

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!