Kolejny pies zabrany przez nas z łańcucha! | OTOZ Animals

Województwo pomorskie. Nasi inspektorzy od kilku tygodni interweniują w związku z silnymi mrozami. Są dni, kiedy wyjeżdżamy po kilkanaście razy dziennie. Dostajemy coraz więcej zgłoszeń o marznących psach trzymanych na łańcuchach, które przymocowane są do beczek, lodówek lub zdezelowanych bud.

To była przypadkowa interwencja. Nie było zgłoszenia. Szczęście, że inspektorzy OTOZ Animals przejeżdżali obok tej posesji. Z okna samochodu zobaczyli małego trzęsącego się psa na uwięzi. Bez budy, bez jedzenia i wody.

Psiak miał okręcony łańcuch wokół szyi. Do łańcucha przymocowane dwie deski, które miały utrudniać ruchy psiakowi. Miało być mu ciężko, miał nie biegać, nie przeszkadzać, na darmo nie szczekać.

Właściciel nie chciał współpracować, nie było szans na poprawę warunków maleństwu, które kuli ogon ze strachu.
Widać nie wie czym jest dobro – nigdy go nie zaznała od strony swego „opiekuna”.

Mrówka jest pod naszą opieką. Jest nieśmiała w kontaktach z człowiekiem. Na szczęście codziennie małymi kroczkami przełamuje strach i macha do nas nieśmiało ogonem. Zrobimy wszystko, by odzyskała zaufanie do ludzi. W najbliższych dniach zostanie zaszczepiona, szukamy dla niej cudownego domu. Nigdy już nie wróci na łańcuch.

Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 58 550 43 73
e-mail: s.zajac@otoz.pl

Widzisz zwierzę, które potrzebuje pomocy
Reaguj!

Zgłoś sprawę na policję lub do najbliższej organizacji ochrony zwierząt.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj