Kolejny sukces !!! Uzyskaliśmy wyrok skazujący dla oprawczyni konia Patryk!!! | OTOZ Animals

Kolejny sukces !!! Uzyskaliśmy wyrok skazujący dla oprawczyni konia Patryk!!!

Nie wiemy ile lat cierpiał Patryk zanim nadeszła pomoc. Użytkowany ponad siły, zagłodzony, wychudzony i mocno schorowany. To wszystko nie stanowiło dla jego byłej właścicielki problemu. Koń codziennie pracował pod siodłem, jego wygląd nie odstraszał też chętnych którzy z uśmiechem na ustach umawiali się na kolejne przejażdżki.

3 lata czekaliśmy na wyrok za znęcanie się nad Patrykiem. Pomimo odwołania się byłej właścicielki od wyroku pierwszej instancji, Sąd Okręgowy w Katowicach w całości utrzymał zaskarżony wyrok.

Za znęcanie się nad koniem, oskarżona została skazana na 6 miesięcy ograniczenia wolności polegające na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie, orzeczono przepadek konia na rzecz Skarbu Państwa, nawiązkę na rzecz OTOZ Animals w kwocie 2000zł, oraz zwrot kosztów zastępstwa procesowego w kwocie 3360zł.

Jesteśmy niezwykle dumni i bardzo dziękujemy naszemu Inspektoratowi w Gliwicach za opiekę i walkę o Patryka do końca.
Dzisiaj Patryk jest bezpieczny, ma odpowiednią opiekę i już nigdy nie będzie cierpiał w imię zysku.
Wszystkim którzy nas wspierali w tej sprawie z całego serca dziękujemy.

Reportaż Uwagi TVN
https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/skrajnie-wyczerpany-kon-pracowal-choc-ledwo-stal-na-nogach-oficjalna-strona-programu-uwaga-tvn,261017.html

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj