Konie skazane na śmierć głodową zabrane podczas interwencji OTOZ Animals Oświęcim | OTOZ Animals

Dziś konie trafiły pod naszą opiekę. Boksy, w którym przebywały oba konie, a którego nie opuszczały od kilu tygodni, niestety poważnie zagrażały ich zdrowiu i życiu.. Niebezpieczne, prowizoryczne bramki, wystające różne niebezpieczne przedmioty, stos odchodów… Na to wszystko właściciel, który jak twierdzi, kocha swoje zwierzęta, ale lata świetności swego gospodarstwa ma już raczej za sobą. Niestety tej zimy nie byłby już w stanie wyżywić swoich zwierząt – konie jak przyznał właściciel czekałaby śmierć głodowa.
Jaspar to siedemnastoletni wałach, który kiedyś służył do rekreacji. Spokojny, dostojny i przyjazny koń, którego chude boczki mamy nadzieję wkrótce się zaokrąglą również dzięki Waszej pomocy. Juventus to konik młody, zaledwie sześcioletni, troszkę „wypłoszony” i mocno zaniedbany, ale wierzymy, że i on niedługo wróci do pełni sił. Potrzebna będzie opieka weterynaryjna, badania krwi, które sporo powiedzą nam o faktycznym zdrowiu zwierząt, doprowadzenie kopyt do prawidłowego stanu i cała reszta zabiegów pielęgnacyjnych. Juventus nie wie nawet co to jest czesanie i bliski kontakt z człowiekiem, więc łatwo nie będzie…
Utrzymanie psiaków i kotków, które mamy pod opieką jest bardzo drogie i z trudem dajemy radę… Wiemy, że ratowanie tych koni wymaga także ogromnych nakładów finansowych, ale.. nie mogliśmy pozostawić tych koni bez pomocy, po prostu musieliśmy je zabrać wierząc w to, że nie zostaniemy sami, że możemy liczyć na naszych przyjaciół i miłośników zwierząt.
Dużą pomoc otrzymaliśmy już od Ośrodka „Ikarion” w Bobrku, gdzie oprócz transportu nasz Jaspar i Juventus otrzymały też dach nad głową. Potrzebna była także pomoc wyspecjalizowanego lekarza weterynarii, który podał zwierzętom środki uspakajające dla bezpieczeństwa podczas transportu. Czeka nas jeszcze sporo wydatków. Czy wśród naszych przyjaciół – miłośników kotów i piesków, znajdą się też miłośnicy koni? Pomóżcie nam doprowadzić te piękne zwierzęta do pełni formy, by mogły rozpocząć nowe życie. Musimy napełnić ich puste brzuszki… i przywrócić im radość życia! Możemy uratować Jaspara i Juventusa wspólnie

Kochani! Każda złotówka się liczy, więc serdecznie dziękujemy za wpłaty, które kierować można na nasze konto z dopiskiem „konie” lub ” Jaspar i Juventus”

PKO BP SA O/ Oświęcim 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698

Kochani, kto nie może pomóc finansowo, to może coś podaruje konikom? Potrzebna słoma, sianko, pasty na odrobaczenie dla koników, kantary i uwiąz jeśli ktoś ma zbędny. Przydadzą się też szczotki i zgrzebła do czyszczenia, a także witaminy. No i oczywiście derki, bo niestety jest już zimno, a na konikach wiszą kosteczki, więc trzeba by je troszkę ogrzać. Przydałyby się też szczepionki na grypę. Z radością także przyjmiemy np. worek marchewek.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj