Los burków łańcuchowych – zima 2014r – aż trudno uwierzyć! | OTOZ Animals

Inspektorzy OTOZ Animals otrzymali zgłoszenie o porzuconym psie dokarmianym przez sąsiadów. Właścicielka psa wyprowadziła się 2 miesiące temu, prosząc sąsiadów o zaopiekowanie się psem przez tydzień, do czasu urządzenia się w nowym mieszkaniu. Niestety ślad po” kochającej właścicielce” psa zaginął. Sąsiedzi szukali pomocy w gminie, aby zmusić właścicielkę do odbioru psiaka. Niestety, obowiązek opieki nad smutnym, tęskniącym za Pania psem pozostał na sąsiadach. Kiedy na miejsce dotarli inspektorzy, ujrzeli psa na 1,5 metrowym, skręconym łańcuchu. Pies nie miał obroży, na szyi zawinięty miał łańcuch. Cały był w kołtunach. Ponieważ jego buda dawno się rozpadła, sasiedzi wycieli mu wejście do komórki ,w której niestety było mnóstwo przedmiotów .Właściwie psiak siedział pod daszkiem, wypatrując powrotu swojej Pani.

Inspektorzy próbowali ustalic adres przebywania właścicielki, niestety kontakt z Panią jest utrudniony.

Nie czekając na zlokalizowanie właściciela, ze względu na minusowe temperatury i nieodpowiednie warunki bytowe psa, Inspektorzy odebrali psiaka. Wszyscy sąsiedzi cieszyli się ,że wreszcie ktoś się nim zajmie i okaże mu miłość.

Obiecujemy ,że już nigdy nie będzie musiał czekać i wypatrywać powrótu swojej Pani. Znajdziemy mu nowy dom, dobry dom

Psiak jest obecnie pod opieką OTOZ Animals w schronisku w Gdyni prowadzonym przez nasze stowarzyszenie

Nasi inspektorzy jeżdżą codziennie na podobne interwencje do psiaków, które właśnie teraz, podczas mrozów potrzebują naszej pomocy

Jeżeli jesteście świadkami podobnych sytuacji prosimy o kontakt

Inspektorat OTOZ Animals  tel. 58 550 43 773

www.animalsi.pl

interwencje@otoz.pl

OTOZ Animals jest organizacją społeczną działającą ponad 12 lat, na przestrzeni których uratowała tysiące zwierząt maltretowanych, porzuconych, lub zwyczajnie zabłąkanych.
Z roku na rok nabieramy doświadczenia, profesjonalizując swoje działania – rozbudowujemy sieć naszych inspektoratów, podejmujemy coraz więcej interwencji związanych z niehumanitarnym traktowaniem zwierząt, obejmujemy coraz więcej bezdomnych lub zaniedbanych zwierząt swoją opieką, przejmujemy również coraz więcej schronisk, w których zmieniamy model opieki nad zwierzętami według najlepszych wzorców przyjętych powszechnie na świecie oraz własnych sprawdzonych rozwiązań. Zwiększa się też liczba chętnych do współpracy z nami wolontariuszy. Z dumą możemy również powiedzieć, że cieszymy się coraz lepszym zaufaniem organów publicznych, które często proszą nas o wsparcie merytoryczne oraz pomoc w sytuacjach problemowych.
Środki pozyskane z odpisów jednoprocentowych służą przede wszystkim poprawie jakości życia zwierząt pod naszą opieką – modernizowaniu infrastruktury schronisk, zakupie dobrej jakościowo karmy, lekarstw oraz sprzętu weterynaryjnego, dzięki któremu możemy walczyć o każde życie.

Aby przekazać 1% na bezdomne zwierzęta wystarczy wpisać nasz KRS 0000069730 w odpowiedniej rubryce :
Lub skorzystać z naszego bezpłatnego programu do rozliczeń PIT który można pobrać tutaj:http://www.eopp.pl/otoz/PitProjekt2013Setup.exe.
A także skrzystać z wersji ONLINE i rozliczyć się bez pobierania programu tutaj: https://www.eopp.pl/pit/animals

Wszystkim serdecznie dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych!

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj