Marsz Nie-Milczenia – Starogard Gdański 19.05.2012 | OTOZ Animals

OTOZ Animals współuczestniczyło w Marszu „NIE milczenia – stop przemocy wobec zwierząt” będącym reakcją na dramatyczny przypadek okrutnego zabicia zwierzęcia, które zostało ujawnione podczas wspólnej interwencji Policji i Inspektorów OTOZ Animals w Starogardzie Gdańskim.

Z relacji inspektorów – Zwłoki zwierzęcia świadczyły o straszliwych mękach jakich psiak musiał doznać przed śmiercią. Ciało, w dużej części spalone, nadziane było na drzewce od siekiery.Za narzędzia tortur służyły między innymi spraye, których używano jako miotaczy ognia.

Wyruszyliśmy ok. godziny 11.00 spod Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim. Wraz z przedstawicielami TOZ-u w Starogardzie i mnóstwem osób, chcących pokazać, że los zwierząt nie jest im obojętny, przemaszerowaliśmy ulicami miasta do miejsca, gdzie nasi Inspektorzy znaleźli zamęczonego psa. Dzieci ze starogardzkich szkół wyrecytowały kilka przygotowanych przez siebie wierszy, po czym – w otoczeniu skandującego tłumu – ruszyliśmy w dalszą trasę, aż na rynek na starówce.

Tam odbyła się dalsza część występu artystycznego. Po jego zakończeniu uczestnicy marszu wpisywali się na przygotowaną przez TOZ tablicę obecności oraz podpisywali się pod naszą petycją do Minister Edukacji, która wzywa do rozszerzenia problematyki humanitarnej ochrony zwierząt w programie edukacji.

Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy tylko w ciągu tych kilku godzin udało nam się zebrać prawie 300 podpisów, a to dopiero początek.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj