Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Nakarm Psa z Tablicą

Pamiętacie akcję „Nakarm psa z Szerlokiem”? Serwis ogłoszeń lokalnych zdecydował się powtórzyć słynną akcję, już pod nową nazwą strony – Tablica.pl. W ten sposób powstała akcja „Nakarm psa z Tablicą”, w której można pomóc psom ze schronisk w Bydgoszczy i Gdyni.

Pomaganie jest proste i może się do niego przyłączyć każdy internauta. Wystarczy wybrać psa, którego chcemy karmić i codziennie odwiedzać jego stronę – aż do zapełnienia wirtualnej kości. Liczy się jedno kliknięcie dziennie, dlatego warto zaprosić znajomych. Organizator gwarantuje, że za każdego w pełni „nakarmionego” psawyśle do schroniska worek z suchą karmą – 20 kg. W akcji bierze udział łącznie 80 psów, więc schroniska mogą liczyć na co najmniej 1,5 tony karmy! Strona akcji dostępna jest pod adresem: http://tablica.pl/nakarm-psa/intro

 

To już trzecia edycja akcji, organizowanej poprzednio przez serwis Szerlok. Strona zmieniła nazwę, ale idea pomocy zwierzętom pozostała. W trakcie pierwszej akcji w czerwcu 2010 Szerlok pomógł psiakom ze schronisk w Głownie, Krakowie, Warszawie, Łowiczu, Poznaniu i Wrześni. Dzięki klikom internautów 55 piesków zdobyło karmę dla swoich schronisk. W drugiej edycji wzięło udział ostatecznie 120 psów, choć organizator na początku planował nakarmienie 50. W tamtej edycji wsparcie otrzymały schroniska w Gaju i w Kaliszu.

Oprócz wirtualnego karmienia można pomóc psom również w inny sposób. Na stronie akcji dostępne są dane każdego ze schronisk biorących udział oraz opisy samych piesków, które czekają na adopcję. Karma jest oczywiście dużym wsparciem alenajważniejszy dla każdego porzuconego psa jest nowy, kochający dom. Dlatego organizatorzy zachęcają do zaproszenia psa do siebie i zapewnienia mu opieki na którą tak liczy.

Akcja potrwa do 19 grudnia, tak żeby pieski mogły dostać karmę jeszcze przed Świętami.