Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Nelly, pies cudem uratowany z rąk oprawców! Twój 1 procent na ratunek zwierzetom!

Są takie interwencje, po których zasnąć nie można. W piątek, dzięki współpracy OTOZ Animals o. Kujawsko-Pomorskiego oraz bydgoskiej Policji, ujawniono dramat zwierzęcia, od dawna katowanego przez oprawcę.
Kiedy inspektorka OTOZ Animals oddziału Kujawsko Pomorskiego przyjechała na miejsce suczka przylgnęła do niej i z trudem wdrapała się na jej kolana. Obecny w mieszkaniu mężczyzna nie potrafił powiedzieć z jakiego powodu suczka jest okaleczona. Sugerował nieporadnie że: „może się przewróciła”. Szczęka psa była przetrącona tak, że Nelly nie mogła zamknąć pyszczka. Po odnalezieniu książeczki zdrowia okazało się, że ma dopiero 3 lata i ma na imię Nelly.
Nelly została natychmiast odebrana i przewieziona do lecznicy weterynaryjnej. Po przywiezieniu suczki do kliniki rozpoczął się kolejny dramat. Okazało się, że jedyną osobą, która mogła dotknąć suczki była nasza inspektorka, Daria, która zabrała ją z mieszkania. Wchodziła na kolana, chowała się za nią, jak ktoś obcy wchodził do gabinetu.

Widok dwóch mężczyzn – lekarzy, którzy próbowali zbliżyć się ze stetoskopem wywołał taki atak paniki, że suczka przestała panować nad potrzebami fizjologicznymi, zaczęła wyć i gryźć na oślep.
Po podaniu psu środków uspokajających rozpoczęto badania. Wykluczono urazy powstałe w wyniku kolizji z samochodem. Stwierdzono w dwóch miejscach złamaną żuchwę, prawdopodobnie w wyniku kopnięcia. Lewa przednia łapa również była złamana w kilku miejscach, zwisała bezwładnie, stwierdzono też przemieszczenie kości. Złamania powstały prawdopodobnie w różnym czasie. Znaleziono na ciele suczki liczne blizny niewiadomego pochodzenia. Niektóre blizny jednak mogły świadczyć o powstaniu ich w wyniku uderzenie materiałem typu rzemień.
To jeszcze nie koniec opisu gehenny Nelly. Badanie RTG wykazało obecność w ciele psa amunicji. Jeden z pocisków udało się usunąć i zabezpieczyć i przekazać Policji.

W nocy zakończyła się pomyślnie operacja rekonstrukcji szczęki psa!

Skomplikowana operacja twarzoczaszki psa trwała tak długo, że operację łapy przełożono.
Pozostałe zdjęcia na: https://metropoliabydgoska.pl/pies-katowany-w-centrum…/…
Zrobimy wszystko by sprawca został ukarany. Za piekło, które urządził tej małej, bezbronnej psince grozi do 5 lat pozbawienia wolności i o taką karę będziemy wnosić!

Bardzo potrzebujemy Państwa wsparcia, by pokryć koszty leczenia i rekonwalescencji Nelly:
OTOZ Animals Oddział Kujawsko – Pomorski
70 1020 1475 0000 8402 0143 1840 tytułem: dla Nelly
OTOZ Animals jest organizacją pożytku publicznego
KRS 0000069730