Niesamowite – zobacz jak krowy cieszą się życiem wypuszczone z zamkniętej obory – dedykujemy ten film polskim hodowcom bydła. | OTOZ Animals

W naszym kraju temat bydła to ciągle rozważania związane tylko z produkcją mleka i mięsa.

Nikt nie mówi o tym, że to bardzo inteligentne i sympatyczne zwierzęta, którym wystarczy okazać trochę miłości aby odwzajemniły się tym samym.

Co roku tysiące krów cierpią z powodu zacofania i niehumaniatryzmu ich właścicieli. Spędzają życie przywiązane łańcuchami do ścian, czasem tonąc we własnych odchodach, liczy się tylko ilość pozyskanego mleka czy mięsa. W skrajnych przypadkach padają z niedożywienia lub nieleczonych chorób – z takich właśnie interwencji są nasze krowy.

Dla Nas krowy to wspaniałe zwierzęta, cudowne matki, wrażliwe i delikatne żywe istoty.

Te które do Nas trafiają otaczane są miłością, uwagą i przede wszystkim dbamy o nie, tak aby człowiek nie kojarzył się z czymś złym, z drapieżnikiem wykorzystującym swoją przewagę nad nimi.

Każda z Naszych krów otoczona jest specjalną opieką. Najbardziej pocieszne są cielaczki które przyszły na świat w Rogatym Ranczo, każde z nich ma swoje imię, na które reaguje. Oswajamy je, przychodzą do Nas, darzą bezgranicznym zaufaniem.

Najbardziej towarzyska krówka w całym stadku to „Bułka” która swojej opiekunce pozwala na wszystko. Na łące kładzie się obok lub wchodzi na kolana, zasypia czule głaskana po główce.

W Rogatym Ranczu przebywa obecnie 26 krów, 13 byków i 13 cielaków. Robimy wszystko by zapewnić im godziwe życie, z dala od swoich oprawców, bez wizji zakończenia ich życia w rzeźni.

My już wiemy, że krowa „też człowiek”, że kocha i chce żyć wolna i szczęśliwa.

Zapewniamy im opiekę o jakiej pewnie nawet nie marzyły nim trafiły pod opiekę OTOZ Animals

Codziennie patrzymy z jaką radością skubią trawę i opiekują się potomstwem.

Taki widok jest bezcenny dla Nas. Chcemy aby każdy zobaczył, że krowa to nie tylko mleko i mięso, ale także cudowny Przyjaciel człowieka.

Jeżeli chcą Państwo wspomóc OTOZ Animals w utrzymaniu tych niezwykłych zwierząt, prosimy o wpłaty tytułem Rogate Ranczo
na konto PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
dla osób z zagranicy: Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
paypal: paypal@otoz.pl
OTOZ Animals
Ul. Rzemieślnicza 2
84-207 Bojano

DSC08363 (2) DSC08375

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj