Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Ogólnopolska kampania: Adoptując mnie, ratujesz mi życie!

Adoptując mnie ratujesz mi życie

W dniu 4 października 2007 roku, z okazji Światowego Dnia Zwierząt, rusza zorganizowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Animals” i World Society for Protection of Animals kampania pod hasłem „Adoptując mnie, ratujesz mi życie”.

Nasza akcja, trwająca przez cały miesiąc październik, ma zachęcić ludzi, noszących się z zamiarem rozszerzenia swoich rodzin o uroczego czworonoga, do odwiedzenia schronisk i przyjęcia pod swój dach jednego z naszych podopiecznych. Pies czy kot ze schroniska to zwierzę, które niejednokrotnie przeżyło dramat rozstania z dotychczasowym właścicielem. Powody oddawania psów i kotów do schronisk są różne. Czasem właściciel odchodzi na zawsze, pozostawiając swojego przyjaciela, którego nikt z rodziny nie chce lub nie może przygarnąć. Bardzo często jednak do schronisk trafiają ofiary ludzkiego okrucieństwa i bezmyślności. Wszystkie potrzebują kochającego właściciela, na ich przywiązanie i miłość zawsze można liczyć.

Kilkadziesiąt placówek przyjmujących bezdomne zwierzęta zgłosiło chęć uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu. Już niebawem w całej Polsce, m.in. w Gdyni, Bydgoszczy, Warszawie, Słupsku, Lęborku, Toruniu, Rzeszowie, Zabrzu, Rudzie Sląskiej, zobaczą Państwo nasze plakaty. Mamy nadzieję, że dotrą one do jak największej liczby osób zainteresowanych posiadaniem własnego zwierzęcia – wrażliwych osób. Zobacz listę schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce.

Dzięki organizowanej w roku 2006 akcji „Adoptując mnie, ratujesz mi życie” tylko w trzech prowadzonych przez nas schroniskach w Bydgoszczy, Gdyni i Starogardzie Gdańskim udało nam się znaleźć domy dla 2749 psiaków i 1054 kotów. Te liczby mówią same za siebie, każde uratowane stworzenie to więcej dobra na świecie. Patron Światowego Dnia Zwierząt, św. Franciszek z Asyżu, pochylał się nad każdym cierpiącym, nie tylko ludźmi, także zwierzętami. Bezdomność i samotność to wielkie nieszczęście, istniejące azyle powinny być tylko krótkotrwałym miejscem pobytu, schronienia, w drodze do znalezienia nowego domu.

Zapraszamy do odwiedzania schronisk!

Wykaz schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce: