Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Podpisz petycję do Ministra Gospodarki Morskiej Namibii przeciwko mordowaniu uchatek karłowatych!

Podpisz petycję do Ministra Gospodarki Morskiej Namibii przeciwko mordowaniu uchatek karłowatych!
W Namibii ma miejsce jeden z największych i najokrutniejszych aktów przemocy przeciwko zwierzętom na świecie. W każdej chwili przerażone młode uchatki są zaganiane, oddzielane od matek i tłuczone na śmierć.
W okresie od czerwca do listopada do 85 000 uchatek zostanie zarżniętych w ramach corocznej redukcji populacji morskiej fauny.
Namibia jest jedynym krajem na świecie, gdzie dopuszcza się zabijanie osesków, rzeź ta więc jest uznawana za najokrutniejszą na świecie.
Ocenia się, że na wolności pozostaje około 1 miliona uchatek karłowatych. Jeśli redukcja populacji będzie się utrzymywać w swojej dotychczasowej postaci, tj. bez możliwości naturalnego odtworzenia i w kompletnie nieprzemyślany sposób, gatunek ten do 2019 roku niemal wyginie.
Groteskowy przy tym jest fakt, że Cape Cross, jedno z miejsc, gdzie te tzw. „żniwa” się odbywają, jest również rezerwatem fok, utworzonym w celu zapewnienia im ochrony. Jednak każdego roku na 5 miesięcy rezerwat zmienia się w pola śmierci, na które dziennikarze nie mają wstępu.

Od 6 do 9 rano trwa rzeź, przerywana jedynie po to, by posprzątać przed przybyciem turystów.

Zwiedzający nieświadomie spacerują po plażach, chodzą po piasku w który, jeszcze chwilę wcześniej wsiąkała krew. Dzieci tam bawią się i śmieją, gdzie krzyki oraz odgłosy strachu i bólu nie przebiły zatwardziałych serc morderców bezlitośnie ubijających młode foki! Straszne!

Nie będziemy tolerować takiego znęcania się nad zwierzętami!
Nie będziemy bezczynnie patrzeć, jak uchatki są mordowane w najokrutniejszy, najbardziej brutalny i przerażający sposób.

Foki potrzebują Waszej pomocy. Zacznijmy mówić za nie, ponieważ one głosu nie mają.

Poniżej link do petycji:

http://www.thepetitionsite.com/892/938/509/stop-the-slaughter-of-nursing-seal-pups-in-namibia/