Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Podpiszcie petycję do burmistrza Yulin by zatrzymać rzeź tysięcy psów!

Każdego roku 10 000 psów jest mordowanych w Yulin w Chinach jako część święta przesilenia letniego. Wydarzenie zostało uprzednio odwołane dzięki kampanii internetowej, lecz jeśli nie wyrazimy sprzeciwu, powróci w tym roku.

Władze twierdzą, że zabite psy były hodowane na farmach, ale miejscowi aktywiści prozwierzęcy mówią, że wiele z nich to zwierzęta bezdomne lub nawet domowe – porwane swoim właścicielom. Te biedne, wystraszone zwierzęta są upychane do skrzynek i setkami dowożone na festyn. Następnie bite są na śmierć bambusowymi kijami, gdyż uważa się, że to „poprawia smak”. 

W 2011 roku festyn odwołano z powodu kampanii internetowej, lecz powrócił rok temu. Możemy zapobiec mordowaniu psów, ale tylko jeśli wystarczająca ilość osób podejmie działania i wywrze nacisk na władzach Yulin, aby zaprzestały podobnych praktyk.

Patricia Losch rozpoczęła na portalu Care2 petycję, aby w tym roku wydarzenie się nie odbyło, a tysiące psów zostały ocalone przed rzezią:

Mam psa – Border Collie, który dzisiaj kończy 7 lat. Jest kochanym członkiem rodziny. Ta petycja jest prezentem urodzinowym dla niego. Myślami jestem przy wszystkich psach, które nie mają tyle szczęścia by żyć w kochającej rodzinie i być dobrze traktowanymi. W wielu krajach psy wciąż są maltretowane i zabijane w okrutny sposób. W mieście Yulin w Chinach 21 czerwca znów tysiące psów zostanie zabitych, by skończyć na talerzu. Du Yufeng, założyciel Centrum dla Zwierząt Guangyuan Boai, od lat walczy by powstrzymać masakrę i uratować psy. Podpisz petycję i przyłącz się do mojego protestu przeciwko temu rytuałowi oraz wyraź poparcie dla Du Yufenga. Nie odwracaj się – razem możemy zmienić świat.

http://www.thepetitionsite.com/879/097/746/stop-the-yulin-dog-slaughter/