Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Potrzebna pomoc dla Łosia

Potrzebna jest pomoc dla łosia, który uległ wypadkowi. Zdarzenie miało miejsce w gminie Sieciechów niedaleko Puław. Dwuletni samiec – bardzo oswojony z ludźmi został porzucony przez swojego dotychczasowego właściciela, który opiekował się nim od urodzenia. Zwierzę od wielu dni tułało się więc po wsi Zajezierze. Dokarmiali je mieszkańcy. Ale łoś, nierozumiejący zasad panujących na drodze wpadł pod samochód. Kierowca nie zatrzymał się i nie pomógł zwierzęciu. Mieszkańcy przez kilka dni próbowali sami pomóc poszkodowanemu, ale bez skutku.

Nie znaleźli nikogo, kto mógłby fachowo zająć się zwierzęciem. W końcu zgłoszenie dotarło do Pogotowia dla Zwierząt. Przewieźliśmy zwierzę do ogrodu botanicznego ale tam może zostać tylko do poniedziałku, maksymalnie do wtorku. Po jego opatrzeniu lekarze weterynarii od dzikich zwierząt zalecili jego wypuszczenie na wolność. I jest to zrozumiałe, tylko gdzie wypuścić oswojonego łosia. W niedługim czasie wpadnie on ponownie pod samochód. Tym razem skutki zdarzenia mogą być bardziej tragiczne zarówno dla zwierzęcia jak i dla kierowcy, któremu łoś wpadnie pod koła.
Szukamy więc miejsca dla łosia i zbieramy środki na transport. Wprawdzie mamy wstępnie miejsce dla niego ale jest ono aż pod Gorzowem Wielkopolskim. Z Warszawy, gdzie łoś obecnie przebywa to kawał drogi i pieniędzy za transport. Na czas transportu musimy także zapewnić lekarza weterynarii, który także skasuje kilkaset złotych. Do tej pory koszty opieki nad tym łosiem wyniosły 450 zł. W tym momencie do ratowania łosia włączył sie OTOZ Animals Inspektorat w Lublińcu.
Pomóżcie nam pokryć koszty tej interwencji, pomóżcie uzbierać uzbierać środki na transport. Mamy niewiele czasu!!! Chcemy aby łoś przyjechał na śląsk. Ma szanse trafić pod opiekę profesjonalistów opiekujących się dzikimi zwierzętami.

JEŚLI KTOŚ CHCIAŁBY WSPOMÓC TRANSPORT I OPIEKĘ LEKARSKĄ DLA ŁOSIA
OTO DANE DO PRZELEWU

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt
OTOZ „ANIMALS”
Inspektorat w Lublińcu
ul.Cebulskiego 6/26
42-700 Lubliniec

z dopiskiem: „ŁOŚ”

Bank Spółdzielczy
nr konta 35 8457 0008 2006 0081 7813 0001

SWIFT – POLUPLPR

IBAN- PL35 8457 0008 2006 0081 7813 0001