Przetrwała zimę bez dachu nad głową, przywiązana metrowym łańcuchem! | OTOZ Animals

Inspektorzy OTOZ Animals przyjechali na interwencję do psów trzymanych w niehumanitarny sposób natychmiast po zgłoszeniu. Jeden z psów „robił za żywy alarm” przy stawie poza posesją. Bez kontaktu z innymi zwierzętami czy ludźmi.
Psiak – miesiącami przykuty do rozlatującej się „pseudobudy”, w błocie, w odchodach, bez dostępu do wody.

Nakazaliśmy natychmiast, w obecności inspektorów, przenieść psa na posesję, koło stodoły. Właściciel do poniedziałku miał wykonać dwie nowe budy.

Drugi pies mieszkał w „pseudokurniku”, z kurami, na metrowym łańcuchu. Na polecenie inspektorki łańcuch został przedłużony a psiak przeniesiony do stodoły na czas budowy nowej budy.
Psy zostały spuszczone z łańcucha w obecności naszych inspektorów. Właściciel został poinformowany o zakazie przetrzymywania psów na łańcuchu dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Tłumaczył, że ma dziurawy płot – zatem płot musi również naprawić do poniedziałku. Dotychczasowe „pseudobudy” zostały zniszczone w obecności właściciela i inspektorów w obawie przed ponownym umieszczeniem w nich psiaków.

Dziś pies został zabrany pod opiekę OTOZ Animals, ponieważ właściciel nie wykonał poleceń z poprzedniej kontroli.

Interwencja została wykonana dzięki środkom z Waszego 1%. Pamiętajcie, że Wasz jeden procent ratuje życie tysiącom zwierząt.
W zeszłym roku uratowaliśmy dzięki niemu 4765 psów i 1811 kotów!

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!