Ratujmy burki łańcuchowe! Mrozy nie odpuszczają. | OTOZ Animals
Zima zostaje z nami na dłużej. Temperatury spada w do kilkunastu stopni! Zadbajmy o zwierzęta – bez naszej pomocy nie przetrwają!
Co roku Inspektorzy OTOZ Animals w całej Polsce otrzymują zgłoszenia o psach uwięzionych na krótkich łańcuchach przy prowizorycznych budach lub beczkach, nie dających żadnego schronienia przed mrozem i śniegiem. Zapomniane, zmarznięte i osamotnione cierpią pozostawione na mrozie na pewną śmierć.

Jeżeli widzisz zwierzę pozostawione na mrozie bez schronienia- zadzwoń na policję, straż miejską lub gminną lub do najbliższej organizacji ochrony zwierząt. Nasza reakcja może uratować czworonogowi życie. Pies uwięziony na krótkim łańcuchu w takich warunkach może nie przetrwać mroźnej nocy!

Okażmy się odpowiedzialni i pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę:
Nie pozostawiajmy zwierząt na zewnątrz w czasie mrozu, szczególnie dotyczy to zwierząt starszych i chorych!
Budy dla psów należy uszczelnić, wypełnić słomą oraz przybić zasłonkę z grubego koca przed wejściem.
Nie zapominajmy o regularnym napełnianiu misek świeżą wodą. Pies powinien otrzymać wysokokaloryczną karmę. Szczególnie dotyczy to psów na uwięzi. Metalowe łańcuchy zakładane bezpośrednio na szyję psa przymarzają i powodują rany! Uwięzienie psa w ten sposób to znęcanie się nad nim !!! W czasie największych mrozów należy psa spuścić, oczywiście na ogrodzonym terenie.

Psy ras nieprzystosowanych do niskich temperatur i szczeniaki nie mogą długo przebywać na zewnątrz, a na noc należy je bezwzględnie zabrać do domu.

Pamiętajmy, że koty nie są przystosowane do mrozów i pozostawione bez możliwości schronienia w tak niskich temperaturach mogą zamarznąć. Nie pozostawiajmy ich na zewnątrz! Pozwólmy im schronić się w stodole, ciepłej szopie lub piwnicy.
Zwierzęta gospodarskie nie powinny być pozostawiane pod gołym niebem lecz w oborach i stajniach.

Jeśli jesteśmy świadkami nieodpowiedzialnego traktowania zwierząt, zadzwońmy na policję, straż miejską lub gminną lub do najbliższej organizacji ochrony zwierząt.

Zgodnie z Art. 6 Ustawy o ochronie zwierząt nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad zwierzętami, w tym utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania jest zabronione.
Nie bądźmy obojętni- reagujmy! Nasza reakcja może uratować życie zwierząt!
Piesek na zdjęciu to Mrozik, został uratowany przez Inspektorow OTOZ Animals i ma już nowy, dobry dom.

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj