Relacja z interwencji inspektorów OTOZ Animals w Zakopanem | OTOZ Animals

Inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w ostatnich dniach sierpnia w odpowiedzi na liczne zgłoszenia napływające do biura OTOZ Animals przeprowadzili kontrole warunków bytowych zwierząt na terenie Zakopanego oraz sąsiednich gmin.
Inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w ostatnich dniach sierpnia w odpowiedzi na liczne zgłoszenia napływające do biura OTOZ Animals przeprowadzili kontrole warunków bytowych zwierząt na terenie Zakopanego oraz sąsiednich gmin. W pierwszej kolejności skontrolowaliśmy warunki koni należących do fiakrów przewożących turystów do Morskiego Oka. Stwierdziliśmy po raz pierwszy od wielu lat odliczanie 14 osób wsiadających na wóz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przeprowadziliśmy również kontrolę koni w Dolinie Chochołowskiej oraz Kościeliskiej. Kolejne interwencje dotyczyły psów na krótkich łańcuchach przetrzymywanych w złych warunkach, m.in. w Kościelisku . Na miejscu zastaliśmy 5 psiaków przebywających stale na krótkiej uwięzi. Zwierzęta spędzały całe dnie przywiązane na balkonie, gdzie widoczne były zalegające odchody. Właścicielka w terminie 7 dni została zobowiązana do przedstawienia aktualnych świadectw szczepień przeciwko wściekliźnie, zbudowania dwóch dodatkowych bud, oraz do wyprowadzania psów na regularne spacery. Ponowną kontrolę przeprowadzi na naszą prośbę Straż Gminna Kościelisko.

W odpowiedzi na kolejne zgłoszenia przeprowadziliśmy interwencje dotyczące sprzedaży szczeniaków pod Gubałówką oraz na Krupówkach. Od wielu lat problem jest nie rozwiązany. Szczeniaki w typie rasy owczarek podhalański oraz mieszańce są sprzedawane bez szczepień i książeczek zdrowia. Handlarze nie posiadają zezwolenia, nie prowadzą legalnych hodowli . Psiaki przebywają całymi dniami w tłumie ludzi, są głaskane przez setki rąk co powoduje zagrożenie zarażenia chorobami zakaźnymi które dla małych, niezaszczepionych psiaków stanowią bezpośrednie zagrożenie życia. Dorosłe psy stanowiące „atrakcję turystyczną” często przebywają na Krupówkach od rana do wieczora , nie mając możliwości realizowania swoich naturalnych zachowań.

Podczas pobytu na Podhalu współpracowaliśmy z Zakopiańskim Oddziałem Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami -serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę. Przeprowadziliśmy również szkolenie dla kandydatów na inspektorów z południa Polski. Nawiązaliśmy stałą współpracę z Tygodnikiem Podhalańskim m.in. w sprawie naboru kandydatów na inspektorów do mającego powstać umundurowanego Zakopiańskiego Inspektoratu ds. Ochrony Zwierząt OTOZ Animals.

Kandydatów na inspektorów prosimy o kontakt z biurem OTOZ Animals: biuro@otoz.pl, Tel 58 550 43 73

[nggallery id=21]

 

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj