Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Rogate Ranczo

Rogate Ranczo to nasze przytulisko w którym znajdują zwierzęta gospodarskie: konie, bydło, kozy, osioł oraz świnki. Wszystkie zwierzęta trafiły do nas z interwencji niehumanitarnego traktowania.

Wśród ponad 15 koni przebywających w Rogatym Ranczo jest ok. 20-letnia gniada klacz pełnej krwi angielskiej. Floryda u poprzedniego właściciela przez długi okres czasu była zaniedbywana, nieprawidłowo odżywiana oraz często zaźrebiana. Ciągłe utrzymywanie w zamknięciu bez możliwości wyjścia na wybieg, spowodowały znaczne zmiany w psychice. Swoją frustrację i nudę zaczęła rozładowywać poprzez tkanie(stereotypia u koni), którą można porównać do choroby sierocej u ludzi. U zwierząt objawia się powtarzającym przestępowaniem oraz przenoszeniem ciężaru z nogi na nogę. W stosunku do ludzi i koni jest niezwykle przyjacielskim, bardzo ufnym oraz ciekawskim zwierzakiem.
Przeżycia z przeszłości tak bardzo odcisnęły piętno na psychice, że każda próba założenia ogłowia czy osiodłania wywołuje duży stres i w związku z tym nasila się tkanie , które staje się dla Niej bardzo niebezpieczne. Podczas sytuacji stresogennych Floryda przestaje zwracać uwagę na przedmioty czy ściany co może prowadzić do poważnych samookaleczeń.
Malwina i Gobi trafiły pod naszą opiekę jako roczne źrebaki. Końskie dzieciństwo spędziły przywiązane krótkim sznurkiem do ściany.
Wychudzone, niedożywione, bardzo wycofane w kontaktach z ludźmi, czekały na cud i lepsze życie… Niestety ten pierwszy stracony, rok życia odcisnął się na zdrowiu fizycznym i psychicznym. Niedożywienie oraz brak ruchu spowodowały wadę postawy tzw. miękkie pęciny, która wyklucza klacze z użytkowania pod siodłem i w zaprzęgu. Gobi ze względu na brak kontaktu z człowiekiem przez długi okres czasu nie potrafiła nam zaufać, nie było możliwości aby do niej podejść i pogłaskać. Z upływem czasu nabrały zaufania do otaczających ludzi, stały się sympatycznymi, przyjaznymi konikami które szybko się uczą i są spragnione towarzystwa opiekunów.

Przedstawione konie szukają wirtualnych opiekunów lub stałego kochającego domu adopcyjnego. Floryda wymaga suplementacji preparatami na uspokojenie p. NAF Magic – koszt miesięcznej kuracji to ok.250zł. Malwina i Gobi otrzymują suplementy na zwyrodnienia stawów Orling Artho – koszt miesięcznej kuracji dla jednego konia to 150zł. Miesięczny podstawowy koszt utrzymania konia w Rogatym ranczo wynosi 480 zł. Każda pomoc finansowa się przyda, za która serdecznie dziękujemy.

Pomóż nam pomagać. Prosimy, przekaż 1 procent na ratowanie zwierząt – wystarczy, że wpiszesz nasz KRS 0000069730 w odpowiednią rubrykę w swoim rozliczeniu PIT lub rozliczysz się za pomocą naszego darmowego programu do rozliczania PIT, który można znaleźć na naszej tutaj