Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Rozpadające się budy, łańcuch i zlewki w miskach – tak wyglądała rzeczywistość psiego staruszka i matki ze szczeniakami!

Wszystkie psy zostały odebrane. Niestety, mimo długiej walki, w wyniku wcześniejszego zaniedbania sunia odeszła, osierocając zaledwie 1,5-tygodniowe szczenięta… Jesteśmy zdruzgotani!

Za inspektorami OTOZ Animals Barczewo trudna interwencja. Na miejscu zgłoszenia zastali obraz nędzy i rozpaczy. Psi staruszek oraz matka z zaledwie 1,5-tygodniowym szczeniakami żyli przywiązani ciężkimi łańcuchami do rozpadających się bud. W miskach jedynie zlewki – sami inspektorzy mieli problem z określeniem, co właściwie się w nich znajduje!

Stan zdrowia psów pozostawiał wiele do życzenia – zapchlone, pokryte kleszczami. Musieliśmy interweniować! Inspektorzy OTOZ Animals z Barczewa odebrali matkę z dziećmi. Po staruszka przyjechali pracownicy gminy, który oddali go pod opiekę lokalnego schroniska.

W klinice weterynaryjnej trwała długa walka o życie suni. Niestety, mimo naszych największych starań, psinka odeszła. Prawdopodobnie cierpiała na babeszjozę spowodowaną przez kleszcze. Jej szczenięta pozostają pod naszą opieką, aż do momentu uzyskania odpowiedniego wieku pozwalającego na adopcję.

W sprawie byłego właściciela składamy zawiadomienie do organów ścigania.

Pamiętaj, reaguj, gdy widzisz zwierzę w potrzebie! Jeśli jesteś świadkiem znęcania się nad zwierzęciem, zgłoś to do naszego Inspektoratu Głównego na numer 517 274 947. Nie zwlekaj! Czasem dni, a nawet godziny, decydują o czyimś życiu!

OTOZ Animals – Organizacja Pożytku Publicznego

Krajowy Rejestr Sądowy

KRS 0000069730

Cel szczegółowy: Inspektorat w Barczewie