STOP legalizacji uboju rytualnego! | OTOZ Animals

Apelujemy do wszystkich, którym nieobojętne jest masowe dręczenie zwierząt w polskich rzeźniach: Przyłączcie się do manifestacji przeciwko legalizacji uboju rytualnego bez wcześniejszego ogłuszenia!

Warszawa, 22 listopada 2012 r., godz. 13.00

Początek przed budynkiem Ministerstwa Rolnictwa i RW, ul. Wspólna 30. Następnie planowany jest przemarsz do Sejmu.

Ubój rytualny przez podrzynanie gardła i wykrwawianie bez pozbawienia świadomości jest zadawaniem przedśmiertnych męczarni. Potwierdziły to kolejne, przygotowane przez międzynarodowe grupy ekspertów raporty z obserwacji rzeczywistego przebiegu uboju rytualnego w rzeźniach: raport Rady d/s Dobrostanu Zwierząt Gospodarskich (2003) doradzającej brytyjskiemu Ministerstwu Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich; raport Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Żywności (2004), przygotowany na zlecenie Komisji Europejskiej; oraz raport z interdyscyplinarnego projektu Dialrel (2010), również przygotowany na zlecenie Komisji Europejskiej.

Począwszy od roku 2002 Ustawa o ochronie zwierząt nie pozwala na ubój zwierząt bez wcześniejszego ogłuszenia. Prawo to stawia to nasz w kraj w pierwszym szeregu najlepiej cywilizowanych państw Europy obok Szwajcarii, Szwecji i Norwegii, a także Luksemburga, w którym zezwolenia na ubój rytualny nie są udzielane. W większości innych krajów europejskich obowiązują ograniczenia metod i zakresu uboju rytualnego.

Niestety w Polsce rozwinął się przemysł uboju rytualnego na koszt i przy niewiedzy polskich konsumentów, którym sprzedawane są uznawane za trefne części rytualnie zarżniętych zwierząt. Przemysł ten stosuje powodujące najwyższy stres (panikę) i dlatego zabronione m.in. w Wielkiej Brytanii i Danii urządzenia odwracające zwierzę do góry nogami. Pozory legalności nadaje temu procederowi wydane z pogwałceniem Ustawy o ochronie zwierząt Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i RW. Rozporządzenie to zostało zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego przez Prokuratora Generalnego, a przeciwko Ministrowi Rolnictwa toczy się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień. A tymczasem Ministerstwo przygotowuje projekt zmiany Ustawy o ochronie zwierząt, która zalegalizuje zarzynanie świadomych tego zwierząt.
Projekt ten wkrótce trafi do Sejmu!

Żadna religia czy tradycja nie usprawiedliwia zadawania cierpień, a tym bardziej torturowania zwierząt, którym zabieramy życie dla własnych korzyści. Dlatego 22 listopada Rząd usłyszy nasz głos:

Ani kroku wstecz!
STOP dla legalizacji uboju rytualnego!

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!