Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Sunia ważyła zaledwie 4kg! Była skrajnie zagłodzona! Na szczęście udało się nam ją uratować!

Kilka dni temu inspektorzy OTOZ Animals Płock otrzymali zgłoszenie o małej suni w tragicznym stanie. Psinka uciekła właścicielce z mieszkania i została zauważona przez jednego z przechodniów. Jak sami inspektorzy przyznają – dawno nie widzieli tak zaniedbanego psa. Petunia, bo tak nazwali ją inspektorzy, była skrajnie zagłodzona. Ważyła NIECAŁE 4KG!

Nie miała oka – jej oczodół wypełniony był wypływającą ropą! Sunia nie widzi i nie słyszy. Jej ciało pokryte było ogromnymi kołtunami. Po ustaleniu adresu, z którego uciekła Petunia, inspektorzy udali się do właścicieli i zapytali, czemu nikt nie zainteresował się stanem psa. Właściciele twierdzili, że nie mieli pieniędzy lub pewnych rzeczy rzekomo nie widzieli. Inspektorzy natychmiast odebrali psa i przywieźli pod opiekę lekarza weterynarii.

Petunia jest już po kilku badaniach. Niestety lata zaniedbań doprowadziły jej ciało do absolutnej ruiny… Czeka ją konsultacja kardiologiczna, RTG, USG i szereg innych potrzebnych badań. Sunia musi mieć oczyszczony oczodół i zaszyte oko. Czeka ją również zszycie dziur w jamie ustnej oraz usunięcie reszty zębów. Dodatkowo ma przepukliny, guzki na listwie mlecznej i tłuszczaka. To tego dochodzi ogromny stan zapalny organizmu oraz szmery w sercu.

Petunia po podaniu mokrej karmy dosłownie się na nią rzuciła. Wygląda na to, że nie jadła od bardzo dawna, choć właścicielka twierdziła, że w domu nie chciała jeść…

Przed Petunią długie leczenie i rekonwalescencja. Na ten moment sunia przebywa w domu tymczasowym. Nie wiemy, ile czasu jej jeszcze zostało. To psi senior. Marzymy o tym, żeby Petunia doświadczyła jeszcze bycia kochaną! Ze względu na jej stan zdrowia aktualnie szukamy jej domu tymczasowego z możliwością stałego. Jeśli jesteś zainteresowany podarowaniem Petunii kilku ostatnich, pięknych lat w kochającym domu, wypełnij ankietę przedadopcyjną:

OTOZ Animals – Organizacja Pożytku Publicznego

Krajowy Rejestr Sądowy

KRS 0000069730

Cel szczegółowy: Inspektorat w Płocku