Świąteczny los karpia - OTOZ Animals

Co roku, gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, do organizacji humanitarnej ochrony zwierząt w całej Polsce napływają setki zgłoszeń dotyczących okrutnego traktowania karpi oraz innych ryb, i to zarówno przez sprzedawców, jak i kupujących.

Ryby głosu nie mają, dlatego prosimy w ich imieniu:

Zanim zdecydujesz się kupić rybę na świąteczny stół, upewnij się, że była humanitarnie traktowana!

Aby zaoszczędzić zwierzęciu niepotrzebnego stresu, najlepiej jest zrezygnować z zakupu żywej ryby. Jeśli jednak koniecznie chcesz nabyć taką, nie męcz jej transportem w reklamówce. Przenieś ją w wiaderku z wodą.

Jeśli sklep oferuje żywe ryby, zwróć uwagę, czy zwierzęta mają zapewniony odpowiednio duży basen z czystą, dobrze napowietrzoną wodą. Jeśli zauważysz, że ryby okaleczają się nawzajem z powodu nadmiernego zagęszczenia, lub podduszone pływają na boku, jeżeli żywe ryby są sprzedawane „do reklamówki”, osobom nieprzygotowanym do zapewnienia im humanitarnego transportu, zrezygnuj z zakupu. Wybierz inny sklep.

Tylko od Ciebie zależy, czy własnymi pieniędzmi nagrodzisz kogoś za okrutne traktowanie zwierząt!

Zanim zdecydujesz się na sprzedaż…

Niejednokrotnie jesteśmy świadkami wstrząsających scen, gdy ryby duszą się i okaleczają nawzajem w zbyt ciasnych, niedotlenionych basenach, lub konają powoli na oczach klientów, wyłożone na lady niczym ochłapy mięsa.

A przecież są to żywe zwierzęta!

Takie postępowanie nie tylko zniechęca potencjalnych klientów do zakupów i dowodzi braku wrażliwości sprzedawcy, ale przede wszystkim jest niezgodne z polskim i unijnym prawem.

Pamiętajmy, że zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”

Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem:

Jeśli zdecydują się Państwo na sprzedaż żywych ryb, prosimy pamiętać o zapewnieniu im humanitarnych warunków, tj. wypełnionego wodą basenu, proporcjonalnej w stosunku do ilości zwierząt wielkości, oraz odpowiedniego do gatunku zaopatrzenia w tlen.

Pamiętajmy, że ryby potrzebują wody i tlenu również w trakcie transportu, nie sprzedawajmy żywych ryb pakując je w reklamówki.

Nie przysparzajmy zwierzętom niepotrzebnego cierpienia. Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla nas wszystkich czasem radości!!!

Przeczytaj Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie postępowania z żywymi rybami będącymi przedmiotem sprzedaży detalicznej

Pobierz ulotkę

Przekaż darowiznę

 

Paypal:

 

KRS 0000069730

Numer naszego konta:
55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

POBIERZ PROGRAM
DO ROZLICZANIA PIT

Pobierz tutaj

INTERWENCJE OTOZ Animals

Zimowy Patrol Animalsów

Pomóż nam pomagać

Stop Łańcuchom!