Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Światowy Dzień Weganizmu!

Kochajmy wszystkie zwierzęta, nie tylko te wybrane!
Ciasne klatki, brak możliwości poruszania się, to codzienność zwierząt hodowanych dla mięsa.
Dziś wypada Światowy Dzień Weganizmu!
Choć z roku na rok świadomość na temat weganizmu jest w Polsce coraz większa, to wciąż istnieje spora grupa ludzi, którzy nie mają pojęcia „z czym to się je”.
Weganizm to rezygnacja wszystkich produktów odzwierzęcych, czyli również mleka, serów, jaj.
Dlaczego weganizm?

Weganie walczą o lepszy byt dla zwierząt gospodarskich. Krowy, cielęta, byki i drób bardzo często przetrzymuje się w przerażających warunkach.
W wielu komercyjnych gospodarstwach mlecznych krowy żyją uwiązane w ciasnych przegrodach. Warunki te są tak straszne, że przez większą część życia biedne krowy nie są w stanie chodzić, obracać się, lub w sposób naturalny wchodzić w interakcje z innymi członkami stada.
Najgorsze jest to, że noworodki oddzielane są od krowich matek nawet po kilku godzin od urodzenia, bo mleko matek jest przeznaczone dla ludzi.
Separacja matki i dziecka jest dla nich traumatyczna.

Tak więc, aby poprawić los zwierząt gospodarskich, należałoby całkowicie zrezygnować z wykorzystywania zwierząt.
ZMIANY KLIMATYCZNE – aby je zatrzymać należy zmniejszyć masową hodowlę zwierząt lub całkowicie ją zlikwidować. Masowa hodowla zwierząt odpowiada za około 14,5 proc emisji gazów cieplarnianych, co niekorzystnie wpływa na zmiany klimatu, co powoduje globalne ocieplenie tragiczne dla naszej planety.
Czy dieta wegańska jest zdrowa?

Dobrze zbilansowana dieta wegańska jest bardzo zdrowa dla człowieka. Rezygnacja z produktów odzwierzęcych w diecie powoduje m.in. spadek ryzyka zachorowania na choroby serca i krążenia, niektóre nowotwory, cukrzycę i otyłość. Istnieją jednak witaminy z grupy B, których nie ma w produktach niezwierzęcych i zaleca się ich suplementację. Dlatego przejście na dietę wegańską powinno być konsultowane z ekspertem, który pomoże w przygotowaniu najlepszej diety dla naszego organizmu.
WARTO PODJĄĆ TEN WYSIŁEK – DLA DOBRA ZWIERZĄT, KLIMATU, A TAKŻE NAS SAMYCH!
Wszystkiego najlepszego z okazji Światowego Dnia Weganizmu!