Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Uratowane od bata, głodu i śmierci !

Zobacz krótki film jak zmieniamy życie skrzywdzonych zwierząt na lepsze.

Ratuj z nami konie i inne zwierzęta odebrane podczas interwencji dotyczących niehumanitarnego ich traktowania.

Zwierzęta, które zostały uratowane przez nas od głodu, pragnienia, chorób i przemocy znalazły schronienie i opiekę w przytulisku dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo OTOZ Animals w Bojanie.
Tu odnalazły spokój, szczęście i to, co najważniejsze – bezpieczeństwo.
Nigdy nie trafią do rzeźni !

W naszym przytulisku obecnie znajduje się: 15 koni, 42 krowy, byki, cielęta, 7 kóz, 14 świń, 54 króliki i osiołek o imieniu Oli.

Coraz częściej otrzymujemy zgłoszenia dotyczące zlego traktowania zwierząt w hodowlach oraz prywatnych gospodarstwach.
Tak jak w 2015 roku, w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie ponad 60 wychudzonych krów i byków stało we własnych odchodach pomiędzy zwłokami zwierząt, które padły z wycieńczenia. Wszystkie zwierzęta zostały uratowane przez inspektorów OTOZ Animals i trafiły pod naszą opiekę.
W wyniku kolejnych zgłoszeń i interwencji po wielu staraniach, w grudniu 2015 roku powstało przytulisko dla zwierząt gospodarskich „Rogate Ranczo” OTOZ Animals.
Nasze konie zamieszkały w nowo wybudowanych boksach, wypełnione po brzegi słomą.

Oto kilka przykładów przeprowadzonych przez nas interwencji z udziałem zwierząt gospodarskich:

• Na początku marca 2017 roku przeprowadziliśmy kolejną interwencję dotyczącą zagłodzonych krów z miejscowosci Cięćk w woj. mazowieckim, w wyniku której odebraliśmy 11 wycieńczonych krów i cieląt. Niestety 7 krów padło z głodu zanim zgłoszono nam interwencję. Wszystkie krowy były przywiązane krótkimi łańcuchami do metalowych rur, bez możliwości położenia się i odpoczynku. Wszystkie te zwierzęta czekały na śmierć głodową – udało się nam uratować 11 z nich.
Więcej informacji na temat interwencji: https://otoz.pl/farma-grozy-7-krow-padlo-z-glodu-udalo-sie-…/

• W połowie grudnia 2016 roku w wyniku interwencji niehumanitarnego traktowania pod nasza opiekę trafiły z Radzymina, cztery zimnokrwiste klacze. Były głodzone, zamknięte w oborze przez ponad 2 lata. Tonęły we własnych odchodach.

• 10 lutego br. przeprowadziliśmy kolejną interwencję dotyczącą krów mlecznych. We wsi koło Kościerzyny, znajdowało się stado 14 krów. Zwierzęta były pozostawione same sobie. Bez dostępu do jedzenia, bez wody, bez schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Inspektorzy OTOZ Animals przyjechali dosłownie w ostatniej chwili. Zwierzęta były wygłodzone i wychłodzone, a jedna z krów w agonii zamarzała na środku pola. Była tak słaba, ze już nie wstawała. Na plandece wspólnymi siłami wciągaliśmy krowę do trailera, aby jak najszybciej dowieźć ją do lecznicy weterynaryjnej .

Ostatnia zima to dla nas wyjątkowo trudny okres, w którym trafiło do nas pod opiekę 30 zwierząt gospodarskich potrzebujacych natychmiastowej pomocy.

Przytulisko dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo to miejsce, w którym zwierzęta odnajdują w końcu spokój.

Pomóż nam utrzymać podopiecznych znajdujących się w Rogatym Ranczo !